Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy 16 éves gyerek megpróbá...

Ha egy 16 éves gyerek megpróbál a boltból ellopni egy laptopot, és elkapják, milyen büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 22:13
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
84%

Beviszik a rendőrőrsre, és ott éjszakázik. Értesítik a szüleit, akik - remélhetőleg - gondoskodnak róla, hogy ez soha többé ne forduljon elő.


Jó, én is loptam, de csokit, nem laptopot.

2011. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
66%

Én 16 vagyok, sosem lopnék boltból...(Megelőzően, mielőtt valami eszes a liberális térhódításról kezdene magyarázni.)



Mivel igen nagyon értékről van szó (20 ezer forintnál többet ér), ha saját keresete van valószínűleg lehúzzák egy kevéssel, jó alaposan megfenyítik börtönnel, és első esetben megússza, mint bárki más...

2011. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Esetleg valaki olyan, aki képben is van? A testvéremről van szó, és az biztos, hogy az éjszakát otthon tölti, már tartottak házkutatást, felvették valami adatbázisba a fényképét, ujjlenyomatát, tárgyalás lesz. Jövedelme nincs.


A szüleink tönkre fognak menni ebben, és nem tudom, hogy segíthetnék nekik. Jó lenne, ha legalább tudnák, mire lehet számítani, ez az ügy egyszerűen borzasztó :(

2011. okt. 17. 22:26
 4/39 anonim ***** válasza:
14%

Mégis hogyan lopnád el? Ruha alatt?

Minden üzlet manapság tele van kamerákkal, tuti lebuknál. később meg ha jó állásod lesz, biztos visszaüt ez a baklövésed, aztán nesze neked karrier.

2011. okt. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
33%
Jobb esetben két tasli, rosszabb esetben fiatalkorúak javítóintézete...
2011. okt. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
2%
Kicsit keletebbre levágnák a kezét, itt sajnos nem.
2011. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
19%
Kitalálom: 16 éves vagy, nincs pénzed, de mégis szükséged lenne egy laptopra. Mivel elmúltál már 14 éves, azaz nem vagy már gyermekkorú, vagyis büntethető. Amit ide felvázoltál, az lopási kísérletnek minősül. (Egyébként a kollégáimmal már lenyomoztunk az IP címed alapján és az összes közeledben lévő szaküzletnek elküldtük a személyleírásodat.) Varrják már a rabruhát is a méretedre.
2011. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
33%
Tesóm volt pasija többet balhézott, az 5. tárgyalást is megúszta... Mondjuk nem laptopot lopott hanem vandálkodott és gyűlöletet kelletett.
2011. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Lehetne, hogy aki csak trollkodik, az nem ír? A kérdésem komoly, értelmes választ szeretnék kapni.

Elég nagy tragédia ez így is, muszáj még alaptalan vádakkal is illetni?

2011. okt. 17. 22:33
 10/39 anonim ***** válasza:
70%
Nem fogja megúszni, be is zárhatják a fiatalkorúak börtönébe. 16 évesen már nem számít gyereknek. Az összes üzlet be van kamerázva, még csokit se lehet lopni, mert elkapnak. Néhány tízezerért lehet venni régi, használt, de jó állapotú notbookot boltban. Kis tunning (alaplapi elemcsere, akku stb.) fel lehet rá telepíteni Linuxot és valamilyen netet. Én ilyet szereztem be rokon fiúnak (14 éves), kiválóan működik, csak játszani nem lehet rajta, arra asztali gép kell.
2011. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!