Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem nyitok ajtót a népszáml...

Ha nem nyitok ajtót a népszámláló kérdezőbiztosnak, mert nem szól a csengőnk, vagy nem vagyok otthon, amikor jön, akkor mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Esélytelen, hogy bejusson.

2011. okt. 18. 01:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Akkor kitöltöd online,bár már nem emlékszem hogy ma volt az utolsó határidő az online kitöltésére vagy jövő hét hétfői nap az.Pont tegnap néztem a tévében,hogy aki nem tölti ki azt 30.000 forinttal büntetik.

Hogy miképpen hajtják be,ha anonim a kérdőív? Tegnap erről is volt szó.Minden lakáshoz van egy kód.Ha kitöltöd a kérdőívet akkor a kód érvényesítve van.Ha nem töltöd ki,akkor a kód alapján megtudják a lakáscímet,és hogy ki van oda állandóra bejelentkezve,és már fizethetsz is.

2011. okt. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nem küldtek semmit az online kitöltéshez (pedig nagyon vártam), a határideje amúgy tényleg lejárt.
2011. okt. 18. 01:36
 3/15 anonim ***** válasza:

Mit kellett volna küldeni?? Nekem sem küldtek.De a neten simán meglehetett találni,és ki lehetett tölteni.

Ha nem akarsz pénzbírságot fizetni akkor intézd el,hogy tud fogadni a kérdezőbiztost.

2011. okt. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 doboszoli ***** válasza:
63%
Következő alkalommal a TEK emberei törik rád az ajtót.D)
2011. okt. 18. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Arra, hogy Orbán halálra adóztat majd.


pedig őt ki kéne már végezni, mivel háborús bűnös

2011. okt. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha nem két hete folyna mindenhonnan ez a népszámlálás, akkor megérteném.


Tán utána kéne menni a dolgoknak, nem?


Felhívod az önkormányzatot, és elmondják, mi a teendő, esetleg megkeresed az aktuális helyen a biztost, és elintézitek a papírokat.


Kemény 10 perc volt hármunknak kitölteni...


És igen, szép kis büntetést fogsz kapni, ha nem lesz kitöltve.

2011. okt. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 zsomkovacs válasza:

Amennyiben még a csomagot sem vetted át, akkor telefonálj az önkormányzatnak, ők tudnak segíteni. A számlálóbiztosnak amúgy már rég ott kellett volna hagynia egy értesítőt (mondjuk az ajtóra ragasztva), amely tartalmaz egy ajánlott időpontot az újbóli felkeresésre, valamint a nevét és a telefonszámát.


Amennyiben kaptál csomagot, azon rajta van a számlálóbiztos telefonszáma.


A többi válaszolónak:

-A határidő az internetes és a papír alapú önkitöltésre okt. 16. volt.

-A címeket nem a kódból fejtik vissza. A számlálóbiztosok címjegyzéket vezetnek, amelyen jelölik, hogy honnan érkezett már sikeres kitöltés. Ha válaszmegtagadás történik (tehát a válaszadó elérhető, de nem hajlandó válaszolni), akkor a számlálóbiztos köteles ezt a felülvizsgálónak jelezni. Végső esetben a jegyző is kimehet a helyszínre a számlálóbiztossal, ő pedig hivatalos személy minden tekintetben. Ebben az esetben nem erről van szó, a válaszadó egyszerűen nem elérhető.

-Amennyiben valakit nem tudnak elérni okt. 1 és 31 között, az nov. 1 és 8 között köteles ellátogatni a helyi önkormányzatba és ott személyesen kitölteni a kérdőíveket.

-A neten lehet, hogy simán meg lehetett találni, de elég sok helyen nem fogadta el a rendszer a neten talált kódokat, míg a papírra nyomtatottat igen. Aki neten kereste meg, az ne lepődjön meg, ha még egyszer felkeresi a számlálóbiztos. (Persze lehet, hogy átment, de tudok olyanokról, ahol nem.)

2011. okt. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
50%

Azt híresztelik, hogy a népszámlálás anoním.

Vagyis nem tudhatják, hogy ki nem töltötte ki?!

Ha megbűntetnak, akkor meg tudják, tehát nem anoním!!


Vagyis becsaptak, tehát nem kell kitöltened, mert nem tudják garantálni az anonimitásodat!!!

2011. okt. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hívd fel ezt a számot:


"Azok, akik a hétvégét követő egy-két napon belül még mindig nem kapták meg a kérdőíveket, feltétlenül jelezzék a 06-80-200-014-es és a 06-80-200-224-es ingyenesen hívható telefonszámon."

2011. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én online töltöttem ki,és minden rendben volt..
2011. okt. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!