Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha vettünk 12 millióért egy...

Ha vettünk 12 millióért egy használt lakást (első lakás) akkor nincs valami kiskapu hogy ne kelljen kifizetni azt a 630 000 ft illetéket? Ja és semmi más ingatlanunk nem volt még

Figyelt kérdés

Ez is csak itt van és röhej:(

megkatuk az illetéket és azért amiért meg akartuk kérni részletre be kellett fizetnünk az illeték illetékét!!!Ilyet!!

Az egyik ismerősömék addig kutattak a neten míg ráakadtak egy kiskapura és mikor be mentek a hivatalba és kérdezték hogy erről miért nem tájékoztatják az embereket csak annyit feleltek nekik hogy nem mondják aki nem talál rá az ilyen könnyítő lehetőségekre nagyban lesza..ák ÍGY JÁRT!!!

Istenem ez borzalmas arról nem is beszélve hogy mikor megkértük részletre kiküldtek egy lepedőnyi adatlapot és épp hogy azt nem kérdezték meg hogy napjában hányszo szeretkezünk vagy hogy mit eszünk:(

ez szerintem felháborító és ráadásul a neten semmi nem egyértelmű az ilyen törvényekkel ,ezért kérem aki tud segítsen!


2009. máj. 4. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Első lakász szerzéskor jár kedvezmény az illetékből, ha jól tudom 40.000 Ft. Kettőtöknek 2*40 ezer. Ezt figyelembe vették? Az ügyvéd bele szokta írni az adás-vételibe, hogy az APEH vegye figyelembe. Ha ez megvolt, más ötletem nincs.
2009. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nem mondták ezt,de köszi utána járunk:)
2009. máj. 4. 12:02
 3/17 anonim ***** válasza:
nem tudjátok kikerülni sajnos, de mi pl úgy csináltuk, hogy nagyapámnak van rajta haszonélvezeti joga, ami szintén csökkenti a mértékét.
2009. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

és mennyivel csökkenti vagy ez hogy van?

légyszi írd már meg:)

2009. máj. 4. 12:42
 5/17 anonim ***** válasza:
Illetékkedvezmény (ami valóban 40.000,-Ft) első és használt lakásnál csak 8.000.000 millió forint érték alatt vehető igénybe, és csak akkor, ha nem vagy még 35 éves. A haszonélvezeti jog értékével csökkenthető a fizetendő illeték, de ennek a kiszámítása több paramétertől függ. Mindenképpen konzultáljatok az ügyvéddel.
2009. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezet értéke valóban csökkenti a fizetendő illeték mértékét, a tulajdonosnál.

De azért csökkenti, mert a különbözetet a haszonélvezőnek kell megfizetnie.

Ilyenkor ketten (a haszonélvező és a tulajdonos) együtt adják össze az illetéket, azt, amit haszonélvezet nélkül csak a tulajdonos fizetne.


Ráadásul az eredetileg feltett kérdésben mintha már kész adásvételi szerződés lenne - vajon hogyan akarnátok utólagosan módosítani egy haszonélvezettel?


Utánaszámoltam: ha a 12 milliós lakásra két tulajdonos van - és az arány fele-fele -, akkor nem jó a 630.000,- Ft illetéknek. Fejenként pont 200.000,- Ft, összesen 400.000,- Ft jött ki nekem.

Valami nem stimmel.


Másrészt: amit az illeték illetékének nevezel, az mindössze 2200 Ft fejenként, ennyibe kerül, ha mérséklést, elengedést, részletfizetést kérsz az APEH-től.

És igen, sok mindenre kíváncsiak azon az adatlapon, amit ilyenkor bekérnek - és letölthető az APEH honlapjáról, ez elég közismert -, de nyilván azért teszik, mert az elengedés, stb. csak méltányossági alapon működhet, és ha valaki méltányosságot gyakorol velünk, akkor joga van megszabni, hogy mit vesz figyelembe. A méltányosság gyakorlása ugyanis nem kötelező.


Amit még fontosnak tartok megjegyezni: csodálkozom, amikor a vevőket meglepetésként éri az illeték. Az ügyvédnek - aki a szerződést készítette és ellenjegyezte - kellett volna felvilágosítást adnia az illeték mértékéről, még azelőtt, hogy a vevők belebocsátkoznak az adásvételi szerződésbe, nyilván ennek a mértékét is mérlegelni kell, amikor az ember vásárol valamit.

2009. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Képzel mi tudtunk az illetékről csak felháborítónak tartok egy olyan törvényt amit kb 1990 ben adtak ki és azóta kb 3X-ra nőttek a lakás értékek:(

Meg ez az egész ország helyzet hogy szedik elfele a pénzt de mikor odakerül az ember hogy opl. szüksége van a magán nyugdíj pénztárba (állítólag magának gyűjtött pénzére)akkor -ban van az egyenlege tudom mert ismerősöm így járt!!!

SZÓVAL AZ EGÉSZ MAGYAR ORSZÁG EGY NAGY 0!!!!

ilyet is ne haragudj de ahhoz hogy elbírálják fizetni valót kérnek :Stehát most na lehet csak 2200 ft-ról van szó de RÖHEJ!

biztos ilyen helyen dolgozol vagy hasonlóban ,és biztos nem voltak nehéz helyzeteid !Nem is kívánom hogy legyenek!tudod én annak idején azért nem tudtam menni egyetemre mert a mostani állambácsi becsődöltette édesanyámékat és csupán 3 gyerek jövőjét tette tönkre és a szüleimét!!!Kívánom hogy sose kerülj ilyen helyzetben és neked biztos nem pénz 600 ezer forint de valakinek az !!


szóval éljünk boldogan ebben a gyönyörű országban a gyönyörű vezetőkkel!!!!

és te is legyél boldog és kívánom hogy sosem okozzon neked gondot mikor ki kell fizetni valamit és sajnálom hogy meg mertem kérdezni valamit!!!

legyen szép napot kedves uccsó válaszoló!

2009. máj. 5. 10:38
 8/17 anonim ***** válasza:
"Kedves" kérdező! Igaz én nem az utolsó válaszoló vagyok, de nagyon felháborít, hogy így "köszönted" meg az utolsó válaszolónak a szakszerű, hozzáértő választ, így nekiesel, hogy rád szánja az idejét és válaszol ingyen a feltett kérdésedre. Ilyen hozzáállással az életben nem sokra mész. Azt nem tudom, hogy a szüleid miért mentek csődbe, de nagyon könnyű az államot hibáztatni mindenért, amikor esetleg nem voltak elég körültekintőek stb. A gyermekemet én is úgy tudtam taníttatni, hogy mellékállást vállaltam még álltalános iskolás korában. Nem akarom a szüleidet bírálni, ehhez nincs meg a tájékozottságom az ügyeikről. De rólad ez a véleményem.
2009. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

szerintem nem volt olyan kedves az a válaszoló!!!!!!!!!!!!

én csak kérdeztem aki tudott segített de nem vagyok kíváncsi ítélkezésekre bocs!!!

mindenki élje a saját életét én sem ítélek mást de azt hogy aki most van az államszékben embereket tett tönkre és emberek ölték meg magukat mert ugy kifosztotta őket többek között minket is!Gondolj cak bele milyen mikor ott van 3 gyereked és nincs még enni sem adni nekik mit pedig addig jol ment az életed és látod hogy a szüleid bele roskadnak!??milyen lenne kicsit át lehetne gondolni ezt is!A MÁSIK HELYZETÉT!bocs ha nm mosolygok és köszönöm,szerintem lehetett érezni a válaszából a gúny és a célzást h fogjam be a szám!

2009. máj. 5. 11:33
 10/17 A kérdező kommentje:
és hidd el ha egy napot kapnék az ítélkezésre ÍTÉLNÉK!!
2009. máj. 5. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!