Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Most akkor ingyen lakhat a lakásomban, mert gyereke van?

Figyelt kérdés

Van egy lakás, amit kiadok. Beköltözött nemrég egy fiatal anyuka a kisgyerekével, azonban 3 hónapja már nem fizeti a bérleti díjat, amit én kezdek már nagyon megunni. Többszöri figyelmeztetés után is, finoman fogalmazva is sz.rik az egészbe és azzal dobálózik, hogy úgysem rakhatom ki csak úgy, mert kisgyereke van...

Most akkor mi van??? Mit tudnék tenni? Vagy biztosítsam a lakást egy tök idegen számára azért, mert gyereke van, munkája nincs és alig tud megélni? Nem vagyok szívtelen, de ez nem az én problémám, oldja meg vagy költözzön ki, én is pénzért veszem a kenyeret, nekem is szükségem van arra a lassan több száz ezer forintra amivel tartozik.


2011. okt. 24. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egyik megoldás, hogy odamész 2 markos legénnyel, akik kirakják bútorostul, gyerekestül. A másik a jogi út, ami igazságot fog szolgáltatni neked, de sokáig el fog tartani. Sajnos van rá esély, hogy az időközben felhalmozódó bérleti díjat nem fogod megkapni.
2011. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy van-e ilyen szabály. Én megkérdeznék egy ügyvédet! Ha nem fizet biztos felmondhatod a szerződést, ha feketén adtad ki, akkor egy zárcserével megoldható!
2011. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan ez úgy működik, hogy írásban fel kell szólítani a bérlőt a következményekre való figyelmeztetéssel, hogy fizessen. Ha 8 napon belül ennek nem tesz eleget, akkor további 8 napon belül írásban fel lehet mondani, és mehet isten hírével, gyerek ide vagy oda. (Min. 15 napos felmondási idő van.)

A következőt javasolnám: nemsokára november, így élj ezzel a lehetősséggel, és tájékoztasd a hölgyet, ha önként nem távozik, akkor a bíróság fogja kitenni...

2011. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Felszólítás, aztán rendkívüli felmondás - azonnali hatállyal! (Nem pedig rendes felmondás felmondási idővel.)

Viszont mindenképp ügyvéddel csináld, mert ez a nő tuti neked fog menni mindennel, amivel csak lehet, és hidd el, ügyvédre lesz pénze... Így szokott ez menni.

Ugyanakkor, ha te is ügyvéddel jársz el, akkor szerintem minden gond nélkül szépen kirakhatjátok, és elkezdheted behajtani a pénzed.

Nehogy már a gyerekre hivatkozva ingyen lakhasson valahol!

Ha nem tud a gyereknek otthont biztosítani, majd elveszik tőle, de ingyen lakásra nem lesz ettől jogosult. (Ha meg mégis, akkor az az önkormányzat vagy az állam dolga, nem a tied.)

2011. okt. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Be volt jelentve és adóztál utána? Mert ha nem, akkor azzal fog jönni, hogy feljelent és te ütöd meg a bokád... Ha be volt jelentve, akkor pereld le a gatyát is róla, de sajnos sokáig fog tartani. Ha nem volt bejelentve, akkor figyeld ki, mikor megy el és cseréld le a zárat, aztán szólj neki, hogy adhat egy címet, ahova küldöd a cuccait. Sok sikert.
2011. okt. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

és ha nem volt bejelentve, vagy nem kapott számlát, és nem volt szerződés,

akkor hogy tudja egyáltalán bizonyítani, hogy ő ott lakott valaha is?!

Vagy hogy nem 2 éjszakára volt befogadva szívességi alapon ?


Szomszédokkal?

2012. szept. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Természetesen minden hivatalosan, ügyvéd mellett, aláírással hitelesített szerződésben lett rögzítve. Azóta már rég kiköltözött, bár a rezsit nekem kellett kifizetni és még a mai napig is csak 1 havi bérleti díjat fizetett ki, de legalább már nem lakik a lakásomban ingyen.
2012. szept. 20. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!