Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs meg a 30 nap munkavis...

Ha nincs meg a 30 nap munkaviszonyom, egészségügyi alkalmatlanság okán, akkor sem kapok jövőre bérpótló juttatást?

Figyelt kérdés
Hívtak be közmunkára, de az alkalmassági vizsgálaton azt mondták alkalmatlan vagyok(több okból is sajnos) és így nem foglalkoztattak. Mivel más munkát sem találok, így nem tudom mi lesz.
2011. okt. 27. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Önkéntes munka. Akár a közeledben lévő állatmenhelyen, itt tudsz állandóan menni, és meglesz a 30 nap hamar, ráadásul csak napi 4 órát (4 óra: 1 nap) kell dolgoznod. (Ha egészségügyi problémád van, szólsz nekik, és olyan munkát bíznak rád). Egyet ne felejts el már a legelején, mert fontos, ezért mindenképpen szólj! A hivatalos önkéntes formát kívánod vállalni, hogy beleszámítson a 30 napba.

Ebben az esetben kapsz egy önkéntes szerződést, és minden nap alá kell írnod a jelenléti ívedet. Ezzel leigazolják a megyei Önkéntes Centrum felé a 30 napodat, amit a Centrum továbbít az illetékeseknek (bonyolult!)

Ha kérdésed van még szólj, szívesen segítek.

2011. okt. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, és a kérdésre válaszolva :)

Nem kapsz bérpótlót, én se lennék rá jogosult jövőre, szintén eü probléma miatt..

2011. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"én se lennék rá jogosult jövőre, szintén eü probléma miatt.."


Csak lennél? Akkor sikerült a 30 napot összeszedni? Az önkéntes munka nem jöhet szóba, mert 20km-re van a legközelebbi ilyen lehetőség és nem tudom fizeni az utazást. Kis falun lakom.

2011. okt. 27. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem összejött az önkéntes meló, szerencsére. Ha minden jól megy, le is tudom majd a 30 napot..


Esetleg ismerőssel beszélve meg lehet próbálni azt, hogy bejelent háztartási munkára. 1000 Ft-ot kéne neki havonta befizetni az APEH-nél, adó és járulékmentes. Bővebb részletek itt:

[link]

2011. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hívtak be közmunkára, de az alkalmassági vizsgálaton azt mondták alkalmatlan vagyok(több okból is sajnos) és így nem foglalkoztattak. Mivel más munkát sem találok, így nem tudom mi lesz.


Hello. Oda nem kell alkalmassági. Mert én mikor bennt voltam, nekem nem kellett menni, sem senkinek. Akkor téged jól átvertek.

2011. okt. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, az üzemorvosi vizsgálatot érti alkalmassági vizsgálat alatt a kérdező. Mind1, az üzemorvosi az mindenképpen kötelező!
2011. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jelentsen be valamelyik ismerősöd háztartási alkalmazottnak. Adó és járulékmentes, havi egyszeri 1000 forint regisztrációs díjat kell fizetni.

El kell fogadni a BPJhez: szociális törvény, aktív korúak ellátása rész.

2011. okt. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Itt mindenkit aki közmunkára megy visznek alkalmasságira, ami elég alapos.

Sajnos nincs se rokon, se ismerős olyan akivel ez szóbajöhetne. Hát igen a kapcsolatok itt is jól jöhetnek:(

2011. okt. 28. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!