Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha BKV ellenornek adom ki...

Ha BKV ellenornek adom ki magam (rendesen beoltozve, karszallag minden) es termeszetesen ellenorzom a jegyeket, berleteket, es lebukok, akkor erhet valami buntetes?

Figyelt kérdés

Illetve, ha nincs berletjuk, vagy jegyuk es penzbirsagot szabok ki, akkor azert megbuntethetnek (ha lebukok)? Vegul is elkaptam a bliccmant. Xd


Komoly valaszokat kerek!!!


2011. nov. 1. 02:58
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Komoly választ kérsz?

Te magad vagy komolytalan. Pontosan tudod, hogy visszaélést, csalást követnél el. Ha még pénzt is átvennél (nem csak egy hamis csekket állítanál ki) akkor pedig még tolvaj is lennél.

...hoppá, igazad van. A tolvajoknak ebben az országban nem jár büntetés...Úgyhogy revideálom magam. Csináld csak nyugodtan, nem fognak megbüntetni.


Sőt még sikerdíjat is követelhetsz a BKV-tól.

2011. nov. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Eloszor is kosz a komoly valaszt.

Masodszor, nem akarom megcsinalni, csak kivancsi vagyok.

Harmadszor, amugy meg megerdemelnek, mert en szivom meg, aki fizeti a jegyet meg a berletet, mikozben az ara folyamatosan emelkedik(reszben a sok csalo miatt), szal en fizetem meg azt is h mas nem veszi meg, tehat jarna egy kis visszaterites... persze az meg mar az onbiraskodas temakorbe tartozik.

2011. nov. 2. 01:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lenne tolvaj, ugyanis az nem egy jogi kategória. Illetve lenne, de ezzel az erővel bármi is lehetne.


Csalás lenne, mivel anyagi haszonszerzés miatt másokat tévedésbe ejt.

Amennyiben olyan igazolványt fabrikálsz, amivel igazolod magad, az magánokirathamisítás.

Mivel az ellenőr nem hivatalos személy, így nem tudom milyen más paragrafusba ütközne, de nyilván a BKV is perelhetne hitelrontás miatt.

2011. nov. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na akkor nyilatkozom!

Mivel voltam BKV ellenőr annó én is meg van a karszallagom sőt a kitüzőm is el van téve emlékbe!

A kék karszallagom van tehát a mostani. De csak emlék!

Közterület felügyelőként dolgozom manapság, és mivel tudom a BKV szabályzatát és ezzel sok közterület felügyelő és rendőr is így van!


Civilként sok rendőr van meg sok felügyelő elárulom neked!

A jegyellenőri kitűzővel senki nem ellenőrízhet egyedül, ha te ezt meg teszed meg is buktál! Akik egyedül ellenőríznek azok Főellenőrök az van nekik rá írva hogy "főellenőr" és nem "jegyellenőr"


És még nyáron megfogtam egy állelenőrt a 47 es villamoson.

Egyedül szált fel, és probált zsebre dolgozni is, és oda léptem hozzá mutattam az intézkedési igazolványom.


És kértem töle egy telepbelépőt egy utazási igazolványt és egy rovancsolólapot illetve egy ellenőrzési jegyzéket!


Ő ezeket nem tudta felmutatni, vissza tartottam persze rendőrt is hívtam, ő erre el futott de a karszallagot és a kitüzőt sikerült ellopnom tőle!


Amit a rendőröknek át is adtam írtam egy jegyzőkönyvet, a rendörök ugy színt.. A BKV értesítve lett.. ki derült hogy egy 4 éves kirugott bkv ellenőr volt!


El kapták és el is itélték rendesen..

Lehet probálkozni de ha én el kaplak akkor mehetsz te is utána.. :DD

2011. nov. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jah azt még hozzá teszem hogy a BKV ruha nem egyenruha! Hanem fórma ruha ! Bárki viselheti, bármikor..

A közterület felügyelői ruha jelvénnyel állományjelzővel az egyenruha meg a rendöröké stb..


BKV s kabátba bárki mehet.. nem büngyelekmény!

Sőt BKV szerelésbe is lehet menni, teszveszen vaterán árulnak is cuccokat, nekem is volt csomó ingem polóm stb.. elosztogattam én is őket! :)

2011. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hülye gyerek
2011. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!