Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Viselhetünk horogkeresztet?

Viselhetünk horogkeresztet?

Figyelt kérdés

Vajnai Attilát nemrég az európai emberjogi bíróság igazolta, amikor beperelte a magyar államot, mivel meghurcolták a vörös csillag viselése miatt. Magyarország köteles kártérítést fizetni neki ezért.


Ebből kiindulva:

Akár horogkeresztet is viselhetünk az utcán, ugyanezen szabadság-jog címén?


Komoly válaszokat kérnék, olyanoktól akik ismerik ezeket a jogokat, mert én nem vagyok túl tájékozott ez ügyben.


2011. nov. 5. 15:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem, mert tiltja a törvény.
2011. nov. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"tegnap 21:57"-es


Köszi, te vagy az első válaszoló, aki tényleg értelmezte a kérdésem. Az általad leírt jogszabály csak Magyarországon érvényes. Ezt eddig értem is. De akkor hogy lehet, hogy Vajnai Attilát felmentették ennek a törvénynek a megsértése alól? Melyik az az Európai törvény, aminek a felmentést köszönheti?

2011. nov. 6. 19:29
 13/16 anonim ***** válasza:

itt mindenre választ kapsz:

pdf fájl:


[link]

2011. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval ugyanezen érvelés alapján ( [link] nem ütközne törvénybe a horogkereszt viselése sem, de az EU bírósága elfogult lenne ezzel a jelképpel kapcsolatban és kettős mérce alapján ítélné meg azt (mint ahogy a linkelt szövegből is látszik). Így minden bizonnyal elmarasztaló ítéletet hozna, aminek a megtámadása értelmetlen, mivel a bírák saját szubjektív véleményüket ez esetben törvényként érvényesíthetik, mert a két diktatúra megítélése nem azonos nyugaton. Magyarul, ha náci vagy, az bűn, de ha kommunista, az nem. Remélem ez a megítélés változik, hasonlóan az amerikai példához, ahol kicsit közelebb állnak a szólásszabadság megvalósításához (ez ügyben legalábbis).


Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 7. 08:51
 15/16 anonim ***** válasza:

"ha náci vagy, az bűn, de ha kommunista, az nem"


van különbség aközött, ha valamelyik népcsoportot a származása miatt hoznak hátrányos helyzetbe ideológiai alapon, vagy ha egy totalitárius rendszer fellép az ellenfeleivel szemben.

2011. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam, hogy nácinak lenni elfogadható lenne. De ha egyiknek nem szabad, akkor a másiknak se szabadjon. Vagy mindkettőnek szabadjon, de ne legyen kettős mérce. A kommunistáknak meg ezek szerint majd 100 millió, többségében ártatlan ember volt az ellensége, ugyanis ennyien vannak az áldozatai. Senkinek nem kérdeztem a véleményét a témáról, csak a kifejtésben leírtakra voltam kíváncsi. De úgy látszik te túl degenerált vagy hogy értelmezd a kérdést, amit egyébként már lezártam azzal, hogy köszönöm a válaszokat. De akkor nyomatékosítom:


MEGKAPTAM A KORREKT ÉS PONTOS VÁLASZT A KÉRDÉSEMRE! KÖSZÖNÖM!

2011. nov. 7. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!