Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogai vannak egy BKV-s...

Milyen jogai vannak egy BKV-s ellenőrnek?

Figyelt kérdés
Tehát pl. megállíthat, ha nem mutatom fel a jegyemet/bérletemet? Mit tudnak ilyenkor tenni, ha valaki nem mutat fel semmit, hiába kérik, az egyszerűen tovább sétál?
2011. nov. 10. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

megállíthat

nem nyúlhat hozzád

nem tartóztathat fel

nem igazoltathat


ha mellette van közterület-felügyelő

akkor ő,

mivel hivatalos személy igazoltathat


ha ellenőr ráncigál

nem enged tovább

az (elvileg) jogellenes

2011. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Ha nincs érvényes jegyed, bérleted, akkor vagy megkér, hogy szállj le, vagy elkéri a lakcímkártyádat, felírja az adataid és kapsz egy csekket.
2011. nov. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ellenőrnek a joga, hogy ellenőrizze, hogy van-e jegyed vagy bérleted az utazáshoz. Neki joga van, neked meg kötelességed. És az utazási feltételekben is benne van.

Nem is értem, miért reklamál akárki is, amikor megbüntetik, hiszen csalt. Ezért járnak közterület-felügyelőkkel, hiszen ők igazoltathatnak is, és rendőrt is hívnak, ha nekik nem teszed meg.

2011. nov. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 wolfud válasza:

Én több mint 1 éve nem veszek bérletet.

Csak a metrót nem tudom használni.

Villamos tiszta ügy, ha felszáll az ellenőr kapásból jegyet kérsz, és ha megkérdi hol száltál fel, olyan megállót mondasz, ahol nem volt se pénztár se automata, és ad jegyet (400Ft).

A buszon patintott jegy ajánlott, de vannak járatok, ahol nem lehet jegyet venni, ott lehet ellenőrtől.

És az éjszakain egyáltalán nem lehet a vezetőtől, csak az ellenőrtől.

És ha ismerted a megállókat, és tudod hol nincs pénztár megúszod!

Ha sárga ruhásokat látsz a megálóba, (kivéve éjszakain mert ott adnak jegyet) akkor szállj le, mert azok kötegszenek szeretettel.

A közterület fegyügyelök is kötegszenek, de a többi nem.

Én idén kb 10 ellenőrzésem volt 5 alkalommal messziről láttam őket, és le szálltam 5 alkalommal jegyet vettem.

2011. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha közterületes van mellette, akkor megbüntethet ha nem érvényesítetted a jegyed, bár én vitába szállnék velük hogy ez jogos-e, ha nem jegy nélkül szálltam fel. Végülis milyen jogon büntetnének meg egy olyan járaton, ahol elég ritka a jelenlétük, és ezért az utas nem dob ki meggondolatlanul kis összegeket az ablakon? Látják hogy megfizettem az utazás árát az érvényesítéssel, és csókacsalád...
2012. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!