Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, ha egy cég nem...

Mi van akkor, ha egy cég nem válaszol az e-maileimre?

Figyelt kérdés

Létezik olyan törvény, hogy kötelező nekik x napon belül választ adni? Ha igen, akkor ez mennyi?

Mit tehetek ha mégsem kapok választ?


(Biztos, hogy létező címre küldtem, el is ment. Nem csúszott hiba a rendszerbe, ez a része rendben)


2011. nov. 14. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

attól függ mivel kapcs. pl egy ajánlatkérésre tuti nem kötelező válaszolniuk. de pl egy náluk vásárolt termék garanciájával kapcs amit érvényesíteni akarsz, arra kötelező.


viszont ebben az esetben küldj levelet tértivevénnyel. Az e-mail szart se ér. volt ügyem a fogyasztóvédelemmel aki leszarta, hogy én mailt küldtem a cégnek. A cég azt mondta, hogy nem kaptak mailt, a fogyvédelem elhitte, hiába küldtem képernyőmentéseket. Ők még valahol 1-2 évszázaddal le vannak maradva, nem létezik számukra az elektronikus mail fogalma.


tehát küld el a levelet tértivevénnyel, vissza fogod kapni a kis lapot ha a cég átvette, vagy nem vette át. ha átvette, akkor 30 nap után mehetsz reklamálni vele az nfh-hoz.


Arra meg számíts, hogy az esetek nagy részében az nfh szarni fog rád.

2011. nov. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hivatalos helyeken az email nem elfogadott forma, csak a tértivevényes levél, vagy a fax. Üdvözlet a 21. századi Magyarországon!
2011. nov. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az e-mail semmi, írj rendes levelet, ajánlott-tértivevénnyel küldd el, az ajánlott szelvényt és a visszaérkezett tértivevényt pedig csatolt otthon a saját példányodhoz. Így tudod bizonyítani a levél elküldését.
2011. nov. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
46%

Termékkel kapcsolatos kérdés. Ettől függne a vásárlásom.

Ezek szerint elvileg ha lenne is ilyen, akkor postai levél és akár hónapok telnének el míg érdemben történik valami.


Vagyis két választásom van: nem vásárolok náluk, vagy vállalom a rizikót.

vagy a 3. a telefon, de mivel az nem írott forma, arra később nem is hivatkozhatnék. A te példád elég elkeserítő, hogy a lementett emaileket is le lehet tagani

2011. nov. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
11:29 Kérdező vagyok, csak másik regisztrációval :)
2011. nov. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nem értem a problémád, mert ugye kérdezni lehet telefonon. Ott nem tudom mit akarsz bizonyítani később...
2011. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Azt, hogy most bizonyos információkat nem tudok. Ezekre kérdeztem rá, ha telefonban mást mondanak és később gáz lenne, akkor azt kéne bizonyítanom.
2011. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát az ajánlatkérésre reagálni nem kötelező, tehát azon nincs mit bizonyítanod, hogy te kérdeztél.

Neked a válasz kell, hogy bizonyítható legyen, tehát ha ajánlatot kapsz - természetesen az ajánlati kötöttség szerint azt nem is tehetik meg, hogy valótlanságot mondanak.

Hívd fel őket telefonon, és kérj írásos ajánlatot.

2011. nov. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
OK, ez jó ötletnek tűnik
2011. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy részegen küldted el a panaszlevelet és véletlen elütötted az emailcímet? szoktak sokan részegen hőzöngeni vélt vagy valós sérelmekkel kapcsolatban, de másnap összetennék a kezüket, ha olyan szerencséjük lenne, mint neked (nem ment el a mail), mert írnak olyan dolgokat, amit később szégyelnek.
2011. nov. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!