Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Intrum Justitia. Van valakinek...

Intrum Justitia. Van valakinek tapasztalata velük?

Figyelt kérdés
Van egy kis adósságom egy banknál,ami átadta az ügyet az Intrumnak.Fenyegetnek,hogy ha nem fizetek jogi útra terelik az ügyet.Sajnos nem tudok fizetni nincs munkám.Van joguk kijönni és lefoglalgatni dolgokat?Sok helyen olvastam,meg hallottam is,hogy az Intrum csak fenyegetőzik,de nem tehet semmit.Tényleg így van?
2011. nov. 14. 13:06
 1/4 asmosys ***** válasza:

Maga az Intrum sokat nem tehet. Lakásba nem mehetnek be ha nem engeded.


Ebben az esetben viszont hamar bíróság elé kerülhet az ügy. Bírósági végrehajtó pedig akár a távollétedben is bemehet a lakásba és elvégezheti a foglalást. Ez hosszú folyamat, és sok levél előzi meg. Ha várható hogy javul a helyzeted, akkor mindig válaszolj, kérj részlet fizetést, stb. Ezzel sok időt nyerhetsz, mert amíg a kérvényeid elbírálják a végrehajtást felfüggesztik.

2011. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem teheti meg, de ahogy az előző is mondja, jogi úton már végrehajthatóvá tehető a dolog.

Azt semmiképp ne csináld, hogy "elbújsz", nem veszel át leveleket, nem reagálsz... Az csak olaj a tűzre. Inkább tárgyalj velük, mondd, hogy részletekben fizetnél, állapodjatok meg.

2011. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem sms érkezet igy meg úgy fenyegetnek igy jártam [link] olvasd el és ha másal is megesik ezt kell teni
2012. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is SMS-eket küldözgetnek. Mivel nem tudom, milyen tartozásról van szó, nem reagálok, inkább megvárok egy hivatalos értesítést. Egyszerűen nem hiszem el, hogy a "jogi útra terelésről" SMS-ben figyelmeztetnének valakit, mikor levelet még nem is kapott.
2012. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!