Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem vezették még be...

Miért nem vezették még be Magyarországon a regionális autórendszámokat, amikor nálunk jóval kisebb országok pl. Szlovákia is bevezette már?

Figyelt kérdés

A regionális rendszámrendszer lényege, hogy az autók egyedi azonosítójeleket kapnak a rendszámukba az alapján, hogy a tulajdonosuk melyik megyében lakik. Minden egyes költözés után új rendszámot kell kapjon az autó, ami az új megyének felel meg. Ennek a rendszernek számos előnye lenne, például a rendőrségnek és a határőrségnek könnyebb dolga lenne, hogyha be kell azonosítania, hogy mi egy adott autó vagy vezető leggyakoribb tartózkodási helye.


Így nézne ki pl. egy budapesti rendszám:


B 43 GBD


Egy Pest megyei:


PT 76 BAF


Egy Győr-Moson-Sopron megyei:


GY 12 KPO


Egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei:


SZ 03 VUI


2011. nov. 14. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk mert baromi sokba kerülne és nem túl sok értelme lenne?

A jövő útja úgyis az, hogy az ember nyomkövetőt tesz a kocsijába, így méterre pontosan meg lehet határozni, mikor merre járt. A rendszámmódosítás retrográd lépés lenne szerintem. Bár épp ezért lehet, hogy megvalósítják, most úgyis nagy retrodivat van a politikában is.

2011. nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat gondolkodtam, de én kifejezetten örülök neki, hogy nálunk nincs. A magyar vezetőket ismerve rögtön beindulna, a "hülye pesti, nem tud vezetni", meg a "hülye borsodi, nem ismeri az elsőbbségadást".

Egyébként sok országban nincs bevezetve, pl. Svédországban, Finnországban.

2011. nov. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"A jövő útja úgyis az, hogy az ember nyomkövetőt tesz a kocsijába, így méterre pontosan meg lehet határozni, mikor merre járt."


Jó ilyen mikor lesz, 100 év múlva? Ilyen alapon hagyjuk abba az újságnyomtatást mert van TV, vagy küldjünk mindenkit nyugdíjban, mert X év múlva robotok fognak dolgozni helyettünk...

2011. nov. 14. 22:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Az előző munkahelyemen ezzel foglalkoztunk, többszáz kocsiba telepítettünk ilyet. A technológia elterjedtsége igen gyors ütemben nő. Az infotechnológiában nem százévekben, inkább hónapokban mérnek.
2011. nov. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Minek? Eleve a rendszám használata is fölösleges.
2011. nov. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak egy kicsit kell/ene módosítani a GPS készülékeken, hogy egy központból figyelni lehessen a jármű haladását. Szóval kérdező szerintem inkább szállj be az üzletbe, a kritizálás helyett:D Úgy jobban jársz.
2011. nov. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amikor ezt eldöntötték, figyelembe vették a magyar szokásokat is (lásd feljebb is). Ilyen információt nagyon sok negatív dologra lehet használni, és nálunk ennek volna jelentősége.

A mostani módosítás túl sokba kerülne, a negatív feltételek nem szűntek meg, a jövő útja az elektronizálás (mint feljebb).

2011. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van!!!


[link]

2012. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyádért. Barom...
2012. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8:


:D Mivel már a csillagos eget csapkodja a benzin ára, mindenki átáll a tömegközlekedésre, leteszik az autókat; ergo kevesebb adóbevétel van. De nembaj, itt a megoldás. Aki letette az autót, annak is ki kell ezt fizetnie. Csak azt nem értem, hogy akkor már miért nem vetnek ki minden hónapban valami rendkívüli adót. Miért kell ennyire hülyének nézni az embereket?


Nem gondoltam volna, hogy valaha is ezt fogom mondani, de még Gyurcsány is jobb volt :(

2012. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!