Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Terhesség (táppénz) alatt...

Terhesség (táppénz) alatt felmondhatnak munkakör megszűnése miatt?

Figyelt kérdés
Kiemelkedően közhasznú szervezet irodavezetője vagyok, határozott idejű munkaszerződéssel, ami 2012 április 30-án jár le. Most tervezek decembertől táppénzre menni, most 5 hónapos terhes vagyok. Felmondhatnak nekem munkakör megszűnése miatt? (merthogy ezt tervezik...)Szóval terhes vagyok, határozott időtartamú szerződéssel...elmehetek nyugodtan táppénzre, vagy inkább ne? Hogyan nem tehetnek ki? Vonatkozik most rám a felmondási védelem?! Egyáltalán hogyan tudnak "megszabadulni tőlem", mire figyeljek?!
2011. nov. 15. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Csak közös megegyezéssel, vagy rendkívüli felmondással (ahhoz viszont alapos indok kell) "szabadulhatnak" meg tőled.

Ha nem mégy táppénzre, akkor sem mondhatnak fel, mert a várandósság ideje alatt felmondási védelem alatt állsz.

2011. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

A felmondási védelem csak a határozatlan idejű szerződésre érvényes.


MT. 88. § (1) A határozott időre szóló munkaviszony csak közös megegyezéssel vagy rendkívüli felmondással, illetőleg próbaidő kikötése esetén azonnali hatállyal szüntethető meg.


(2) Az (1) bekezdéstől eltérően is megszüntetheti a munkáltató a határozott időre alkalmazott munkavállaló munkaviszonyát, a munkavállalót azonban egyévi, ha a határozott időből még hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre jutó átlagkeresete megilleti.

2011. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dodi48 ***** válasza:
0%
2012 ápr.30-án ugyis megszünik az állásod.
2011. nov. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Nem az volt a kérdés, hogy 2012. ápr. 30-án megszűnik-e a munkaszerződése, hanem az, hogy ez a dátum előtt megszűnhet-e a munkaszerződése. Nem kis tétje van neki, mert ha 2012. ápr. 30 előtt megszűnik, akkor nem biztos, hogy jogosult lesz tgyásra és gyedre.

2011. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, az utolsó hozzászóló jól írta, a lényeg az, hogy meg tudnak-e tőlem valahogy szabadulni április 30 előtt. Akkor úgyis lejár a szerződésem, de az nem baj, csak addig ne tegyenek ki, a tgyás miatt. Gyed-et mindenképp kapok, csak a tgyás függ ettől. Azt elvileg csak akkor kapom meg, ha a szülés napján biztosított jogviszonyban vagyok. Mindenképpen eljövök decembertől táppénzre, mert nagyon rossz a légkör, és az egészségünk fontosabb, csak az az érzésem, hogy megpróbálnak majd "kifúrni"...de ezek szerint nem tudnak, táppénz ide vagy oda, mert "duplán" be vagyok biztosítva: egyrészt mert terhes vagyok, másrészt mert határozott időre vettek fel...jól értem ugye?! Fegyelmivel nem próbálkoznak, közös megegyezéssel sem, valószínűleg a munkakörömet akarják megszüntetni....

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, megnyugtattatok!

:-)

2011. nov. 17. 11:46
 6/6 anonim ***** válasza:

A tgyásnál az van, hogy a munkaviszony megszűnését követő 42 napon belül szülsz, akkor jár.

A gyed (ha nem vagy biztosított) pedig úgy jár, ha a tgyás ideje alatt szűnik meg a munkaviszonyod.

Szóval akár még mindkettő járhat.


Ha mégis megszűnik a munkaviszonyod, akkor ha elmész álláskeresésire, azt szüneteltetve igényled a tgyást akkor jár. Ha a tgyás lejár, visszamész pár nap álláskeresésire, majd megint szüneteltetve jár gyed is.

2011. nov. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!