Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi alkalmazottként...

Külföldi alkalmazottként külföldi rendszámú céges autót (munka eszköz Magyarországon, magyar állampolgárként vezethetek?

Figyelt kérdés

Hogyan változnak jövőre a jogszabályok?


Külföldi a cégem telephelye és EU országokban dolgozom, köztük itthon is. A munkaszerződésem is tartalmazza ezen információkat. Jövőre állítólag naponta kellene megújítani az üzembetartó által kiadott meghatalmazást, de ezt a munkámból kifolyólag nem tudom megoldani. Van hogy Szlovákia, van hogy Románia és van hogy Magyarországon kell dolgoznom, de mint a versenyszféra más területén is, ez sokszor napközben módosul. Így nyilván az adott külföldi országban lévő székhelyen a főnököm nem fog tudni mindig aktuális, aznapi igazolást adni. Vagy Én értek félre valamit? Mivel igazolhatom a jogos külföldi céges autóhasználatot Magyarország területén, ha megállít a rendőr? Jár valaki hasonló cipőben?


Köszönöm előre is!


2011. nov. 22. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Van egy hasonló ügyünk épp, és sokat jártam utána.

A jelenlegi állás szerint így sem használható az autó Magyarországon külföldi rendszámmal, mert te magyar állampolgár vagy.

Megoldás lehet, ha átíratjátok az autót rád mint üzemben tartóra, megfizetitek a regisztrációs díjat, és magyar rendszámot kap az autó. A tulajdonos ettől még a cég maradhat.

Másik lehetőség, hogy a cég vesz Magyarországon egy autót, és azt adja ki neked.

2011. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!