Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtás, de mik a határok?

Végrehajtás, de mik a határok?

Figyelt kérdés

Lenne egy olyan kérdésem hogy,van egy személy akinek van 200 ezer ft tartozása mit végrehajtásra adtak.Nincs semmi vagyona ami a nevén lenne.Pár darab ingóság van csak de konkrétan nem az ő nevén.Erre rátehetik a végrehajtók a kezüket ha nincs bizonyítva hogy az övé?

És ahol él az nem a saját háza csak oda van bejelentve.A ház tulajnak kötelessége beengedni a végrehajtókat ha semmi köze az ügyhöz?

Válaszokat előre is köszönöm.

További szép estét.


2011. nov. 23. 18:22
1 2 3
 11/23 dodi48 ***** válasza:

1994.LIII Tv.


Lapozd át.:)

2011. nov. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:

"....De a bejelentett lakcím az oda szól.És ha nincs beengedve aból lehet valami következmény?...."


Első eset:

Jön a végrehajtó csönget és nem nyitnak ajtót. Elmegy és lezárja az ügyet, hogy behajthatatlan és megírja a sértettnek, ő belenyugszik és elmúlik minden és egyszer csak elévül.


Másik eset: A tulajdonos kimegy és kapuba és megmondja, hogy nem lakik itt az adós, a végrehajtó feleli, hogy be akar menni lejegyzőkönyvezni vagy felmérést tartani, nem engedi be a tulaj és minden úgy történik mint fent. Vagy visszajön rendőrrel, aki kikényszeríti a bejutást. Bemennek és felmérik, hogy van-e olyan tárgy ami az adós tulajdona. Foglal vagy nem stb.


Harmadik eset: Te kimész a kapuba, bemutatkozol, beengeded a végrehajtót. A végrehajtó felméri a lakást és néhány tágyat lefoglal. majd közli, hogy nem viszi el, csak zárolja. A háziúr tulajdonos nem kéri vissza és nem panaszol és nem indit pert a visszaszerzésre. A végrehajtó meghírdeti a tárgyat árverésre és a házhoz rendeli a vevőket, mert ott a tárgy. Jönnek is 50-en és az egész ucca megtuggya, hogy árvereznek nálatok. Szégyen.



Szóval ne idegeskedj, egyszer csak elmúlik a dolog.

2011. nov. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Igen.De még mindig felmerül a kérdés hogy miből dönti el a végrehajtó hogy mi az adós tulajdona?Főleg ha 3 család él 1 ház alatt.És a barátnőjével alkot 1 családot akkor mi van ha a barátnője cuccát viszik el?Hogy lehet azt bizonyítani hogy nem az ö tulajdona?

Köszönöm a válaszokat.

2011. nov. 24. 17:56
 14/23 anonim ***** válasza:

1. Addig nem indul el az elévülés, amíg a hatóságok foglalkoznak a dologgal, úgyhogy ezt felejtsd el.

2. Más tulajdonát természetesen nem foglalják le a te tartozásod miatt.

3. Nem csak a mostani fizetésedet próbálják vonni, hanem a jövőbelit is, akármikor lesz rendes bejelentett állásod.

4. A tartozás egyre csak nő, a késedelmi kamatok és a végrehajtó munkadíja miatt.

--> jobban jársz, ha valahogy kifizeted, és nem azon gondolkodsz, hogyan próbáld meg elcsalni a végrehajtást.

Ha te lennél a hitelező, te is elvárnád, hogy a végrehajtó ne hagyja annyiban a dolgot. Hát a te hiteleződ is elvárja, és a végrehajtó nem is fogja hagyni.

Évekig is "kerget" akár.

2011. nov. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 bicojoco válasza:
bocs hogy beleszolok nekem 12 milliot akkarnak behajtani se munkahej se ház még lehet csak bejelentett lakcim lesz és kétt fiam kiket nem is nevelek csk pereskedik párom fizesek rajtam hogy hajtja be a bank ....?
2011. nov. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

17:56

Valószinüleg olyan lesz, hogy becsönget és ha nem jön ki senki akkor hagy egy cetlit, hogy mégegyszer jkijön. Ha kijön valaki akkor tőle fogja megkérdezni, hogy otthon vagy-e és érdeklődik merre vagy és hogy van-e itt valami tulajdonod. A végrehajtó nem hiszem, hogy lefoglalna bármit is, ha arról az ott tartózkodó adós vagy más személy azt állítjas, hogy nem az ő tulajdona.


ha ennek vége lesz és tisztázni akarod magad, akkor a hitelezőnek írjál fél évente egy levelet, hogy az egyik barátod kifizetné s atartozás 20%át ha lemond a többiről. Nem kell fosni, ez egy másiki életstílus, hozzá lehet szokni. Konnyebben mozogsz, szabadabb vagy. Sőőőőt meg is véded magad pl. devizahiteltől és egyéb biztosításos szaroktól, amivel tömegeket húznak le... Szokj hozzá, és ne féljél...

2011. nov. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ez nem banki hitel vagy hasonló hanem a Microsoft felé megítélt kártérítés.

Próbálok megegyezni az ügyvédükkel de nem nagyon hajlik semmi felé.Jelenleg egészségügyi problémák miatt csak segéjt kapok.ami 28500 ft.Eből kell megélnem egy hónapban.Vólt egy válaszoló ki azt mondta hogy azon törjem a fejemet hogy fizessem ki valahogy.Én erre csak annyit mondok hogy próbálja meg ennyi pénzből kifizetni.Ami munkát eltudok végezni azt azért mindig elvállalom de olyan gyógyszereket szedek mik tompítják az agyamat.Ez miatt volt már akkori munkahejemen balesetem.Elvágtam a kezem csontig hatóan körfűrészen.Tehát elég korlátolotan tudok dolgozni.

2011. nov. 25. 14:16
 18/23 dodi48 ***** válasza:

»


végrehajtó1 # e-mail 2011.11.25. 15:57


Lackóóó


„Így már értem.Köszönöm szépen.”


Nem hiszem.:)


Írd le mit értettél meg az eddigiekből!

Lackóóó # e-mail 2011.11.25. 14:58


Eböl is látszik hogy nem értek a joghoz :-)

Na és akkor hogyan van ez a bírósági végrehajtó és behajtó?Mi a külömbség?Bocs hogy ennyire tudatlan vagyok de ez nem az én asztalom.Nem is az én ügyem hanem egy emberé ki közel áll hozzám.

gerbera317 # e-mail 2011.11.24. 23:24


A bírósági végrehajtó nem behajtó.

Ez az adásvételis ötlet annyira életszerű helyzetet szülne, hogy feltétlenül ki kell próbálni..



Te! Ide figyelj! Ne hülyits itt mindenkit.


A másik fórumban azt írtad nem a te tartozásod hanem egy emberé aki közel áll hozzád.



Hogy is van ez?

2011. nov. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Akkor az nem probléma hogy ketten használjuk ezt a profilt?

Családtagomról van szó.

És had ne tartozzak már neked beszámolóval.

És hogy én és a családtagom 2-en használjuk ezt az acountot ahoz neked meg semmi közöd.

2011. nov. 25. 18:24
 20/23 anonim válasza:
dec.1-én jönnek a végrehajtók. nem vagyok bejelentve sehová és nem is az én lakásom, semmi vagyonom és jövedelmem, csak feltételezik, hogy ott lakom, ill. az volt az utólsó lakcímem. A tulaj teljesen ki van borúlva idegileg. Majd megmondom mi történt, hogy vittrek-e valamit vagy foglaltak-e valkamit. Nem mintha odamennék az eseményre, de biztosan megtudom.
2011. nov. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!