Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány aláírást szükséges...

Hány aláírást szükséges összegyűjteni ahhoz, hogy a kormányt lemondásra lehessen kényszeríteni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 12:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Bezzeg mikor ugyanekkora tömeg gyült össze(a Fidesz ellen)"


Mikor, hol? :) Ezt tényleg nem vágom...

Utánanéztem, 10.000-s tömeg volt a FIDESZ elleni tüntetésen. (Nem a FIDESZ honlapján olvastam :) )


Öszöd után viszont csak BP-n több százezer ember tüntetett. A vidéki nagyvárosokban több tízezer, a kisebb városokban néhány százas, ezres tömeg volt. Ja, és tüntetés sorozatról beszélünk, ami majdnem 3 hónapon át tartott. Aztán látva a "Majd hazamennek" hozzáállást, abbahagyták. (Ja, és ezt sem a FIDESZ honlapján olvastam, szóval nem OV számolta össze az embereket)


A lényegen nem változtat egyébként. A kérdésre akkor is az a válasz, hogy felesleges aláírásokat gyűjteni, úgysem takarodnak el.

2011. nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 bumbi02 ***** válasza:

Utánanéztem, 10.000-s tömeg volt a FIDESZ elleni tüntetésen. (Nem a FIDESZ honlapján olvastam :) )


Hát október 23.án a szervezők 100 ezer emberről besézltek, ez irreaális, de a 10 ezer is irreális, kettő közti átmenet valahol (40-50 ezer ) a reális..


Október negyedikén a Fidesz max 10ezret mondott, a Szervezők 50-60 ezret... Szintén kettő közt a reális valahol félúton 20-30 ezer...


Egyetemista tüntetésen magam is ott voltam, legalább 8-10 ezren voltunk... (okt 27)


Még anno tavasszal volt 40 ezres tüntetés Fidesz ellen...



NA mind1.. kérdés szempontjából mind1, csak ezen az 1 millión kiakadtam...


Amúgy népszavazáshoz 200 000 aláírás kell, de népszavazást nem lehet arról tartani - legalábbis vissza dobnák - hogy leváltsák-e a kormányt....

2011. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát akkor köszönöm a válaszokat...

Azért a parlamentet ne robbantsuk fel, mert szerintem szép épület.

Akkor ezek szerint a békés megoldás lehetetlen...

2011. nov. 29. 18:19
 14/16 anonim ***** válasza:

Parlamenti választásokon 5 millió szavazat egy pártra a Fidesz ellen, azért elég békés. Akit aláírásra akarnánk rábeszélni, csak arra kell rávenni, hogy hová ikszeljen. Ehhez a nevét se kell adni senkinek, ezért nagyobb esély.


Sok aláírást akkor tudnál gyűjteni, ha az lenne a kérdőíven, minden aláíró kapjon 100 ezer forintot egy fideszes parlamenti képviselőtől (ez eredményes, mert minden képviselő koldussá lenne, legalább 8 millióan aláírnák).

2011. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Pár csapat kiképzett mesterlövész? :)
2012. febr. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A szavazáson dől el, hogy ki kerül hatalomra.

Akkor kell elmenni, és szavazni.

Úgy tűnik, most legutóbb ők nyertek, nekik volt nagyobb táboruk.

Előzőleg meg a másiknak. Legközelebb meg, ki tudja, kinek...

Ez így működik.

2012. okt. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!