Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi egy orvosi műhibának...

Mennyi egy orvosi műhibának az elévülési ideje?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Következményektől függ. Ha csak a kisujjad körme tört le emiatt akkor kb öt perc.
2011. dec. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy enyhe fokú, de maradandó látáskárosodás (nem vakság, csak 3-4 dioptria látásromlás, meg a térlátás részleges elvesztése)
2011. dec. 2. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Az alábbi törvényeket találtam, az első szerintem a kártérítésre vonatkozik.


1978. évi IV. törvény (Btk.):


33. § (1) A büntethetőség elévül

b) egyéb bűncselekmény esetén a büntetési tétel felső határának megfelelő idő, de legalább három év elteltével.


67. § (1) A szabadságvesztés végrehajthatósága elévül

d) öt évet el nem érő tartamú szabadságvesztés esetén öt év


171. § (1) Aki foglalkozása szabályainak megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés

a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,

2011. dec. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Áhh rosszul írtam, nem csak a kártérítésre vonatkozik!
2011. dec. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. dec. 3. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!