Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyenek az életkörülmények...

Milyenek az életkörülmények egy börtönben? Mivel telik egy rab átlagos napja? Milyen különbségek vannak az amerikai filmekből ismert börtönök és a magyar börtönök között?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
pont a napokban beszlgettem egy emberrel,aki már volt börtönben.azt mondta h a kaja olyan rossz,h kihullanak az ember fogai.kiment külföldre folytatni a "munkáját"mert ha ott elkapjak ,ott is helyezik el németorszagi börtönben,éls mondta h klasszisokkal jobb a helyzet mint itthon.
2011. dec. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Megérdemlik, jó, hogy nem az adófizetők pénzéből építünk nekik Burdzs Kalifát.(Már amelyik tényleg azért van ott, mert megérdemli.)
2012. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Hol rossz a kaja. A magyar börtönökben állítólag elég jó.
2012. jan. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt elég sok infó van.


Amúgy munkanap reggel (általában 5-kor) ébresztő, mosakodás-öltözés, zárkaszemle, reggeli, a többségnek munka vagy iskola ebéd, délután szabadidő, kultúra (pl. könyvtár), sportolás, levegőzés, egyéb (zárkatakarítás, levélírás...), vacsora, fürdés, tévézés, villanyoltás (1/2 10 körül)

Havonta látogatás, néha bazár (büféáruk, újság, személyes tárgyak (pl. wc-papír, fogkefe)...

2012. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Ezenkívül még kapcsolattartás a nevelőtisztekkel, rehabilitáció meg egyéb hasonló dolgok intézése is lehetséges.
2012. jan. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az előbb leírtam, hogy nagyjából mi a napirend, de google-zással találtam egy jó oldalt, ez a valódi börtönéletet mutatja be, a bent ültek beszámolói és tapasztalatai alapján.

2012. jan. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Keress rá a Szombathelyi börtönnek, és magad alá hugyozol. Ki van még a seggük is törölve!
2012. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy mit ír a honlap, teljesen más a valóság.

Iszonyat ami bent van.

2013. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A valós viszonyok azért sokmindentől függnek.

-elzárás módja (fogház, börtön, fegyház)

-elzárás helye (vannak jobb és rosszabb börtönök - az sem mindegy, hogy 3 ágyasban vagy 8 ágyasban vagy)

-bűncselekmény fajtája (egyrészt az, hogy kikkel zárnak össze, másrészt az, hogy mennyire állsz elől a hierarchiában - kasszafúróként jóval előbbre vagy, mint gyerekgyilkosként)

-elitélt karaktere (értelmiségi típusú sikkasztó, vagy agresszív verekedős kidobóember vagy)

-benti haveri kör (ül-e bent jóbarátod, vagy gyűlölt ellenséged)

-elitélt hozzállása (igyekszik jól viselkedni, vagy keresi a balhét)

-smasszerek-nevelők hozzáállása (próbáljunk belőle embert faragni, vagy megérdemli a sorsát)

-első bűncselekményes vagy visszaeső


Sohasem voltam bent, ezeket a dolgokat józan paraszti ésszel írtam. Hogy paraméter mekkora súllyal szerepel, arról fogalmam sincsen. Na meg a többi szubjektív paraméterről sem. Pl. X börtönben a zuhany eléggé hideg, Y börtönben jó a szakács, Z börtönben van egy tök jó fej nevelőtiszt.

Lényeg az, hogy általánosítani nagy valószínűséggel nem lehet, a kiszabadultak beszámolóiból, és a börtönben készült riportokból sokkal többet lehet megtudni, mintha ide berakná valaki a sátoraljaújhelyi börtön napirendjét vagy a szombathelyi börtön szakköreinek a listáját vagy a váci börtön étlapját.

2013. jún. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Speciel nekem több olyan ismerősöm is van, aki volt már rács mögött, pedig nem mozgok bűnözői körökben. Viszont egyik sem annyira közeli, hogy (túl sokat) faggassam őket a részletekről. Mindegyik apróbb dolog miatt volt bent, szerencsére nem ismerek nehézfiúkat.
2013. jún. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!