Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti lopás esetén a büntetést...

Bolti lopás esetén a büntetést ki mondjam meg? A bíró?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy valaki lop egy boltból és lebukik.

Feljelenti a biztonsági őr és onnantól kezdve mi történik ?

Be kell mennie tárgyalásra,vagy csak küld a rendőrség egy papírt,hogy ejnye ?

tegyük fel,hogy fiatalkorú és bűntetlen előéletű.

Ezek sokat számítanak az ítéletben ?


2011. dec. 11. 22:55
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
Nem mindegy a büntetés kiszabásánál, hogy milyen értékben lopott, szabálysértési értékhatár alatt vagy már vétség a dolog. Általában ha fiatalkorú és büntetlen előéletű és mondjuk vétséget követ el, akkor is simán megússza egy próbára bocsátással és pártfogó felügyelettel. Ha szabálysértés, akkor lehet figyelmeztetés is. Ja, és nem biztos, hogy kell tárgyalásra menni, tárgyalás mellőzésével is lehet büntetést kiszabni, ilyenkor kap egy végzést, amely ellen fellebbezésnek nincs helye, de 8 napon belül tárgyalás tartását kérheti.
2011. dec. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Hát kb 400 ft os lopás az minek felel meg ?

Szabálysértés ? 3 csoki

2011. dec. 11. 23:17
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit vársz? Tényleg régóta rágódsz az 500 forintos, Mars csokis bolti lopásodon. Reménytelen vagy...
2011. dec. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Ezt a pártfogósdit nagyon nem szeretném :S

Nem tudja senki csak apum akivel majd megyek tárgyalásra ha lesz.

Ha viszont pártogó akkor megtudja midenki a tanáraim itthon :S

Ezt szeretném mert mindenki úgy ismer,hogy becsületes vagyok,mindenki bennem bízik meg a legjobban és tényleg nem lopok/verek át senkit csak volt egy hülyeségem :(

2011. dec. 11. 23:19
 5/50 anonim ***** válasza:
400,- forint szabálysértés, de szerintem ezért még fel sem jelentettek, ha visszaadtad a csokikat, több a papírmunka, mint amennyit ér az egész dolog.
2011. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
13%
A kezed kéne levágatni, mert ha egyszer megtetted úgysem tudod megállni!
2011. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Volt 1x h az ofőm elküldött virágot venni és én meg mikor visszaértem akkor visszaadtam a visszajárót.

Odaadtam neki a blokkot de nem kérte mert megbízott bennem.

Aztán leülök a tanár kimegy.

Nyúlok a zsebembe a telefonomért és nézem,hogy ott egy 500 as :O

Egyből felálltam és kifutottam a folyosóra a tanár után (szó szerint rohantam,hogy be ne menjen a terembe) és visszaadtam neki.

Ezek után érthető,hogy mekkora csalódás lenne neki ha megtudná,hogy pont nekem volt ilyen hülyeségem :(

2011. dec. 11. 23:22
 8/50 A kérdező kommentje:

De MEGTUDOM ÁLLNI !!!!!!!!

És nem tolvaj vagyok csak hülye :(

És ezek után nem tovább csinálom,hanem 1000x jobban figyelek mindenre.

Piros lámpa,ha valaki füvezik körülöttem akkor elmegyek onnan még véletlenül se lehessen érezni a pólómban azt a sz@rt :S

2011. dec. 11. 23:24
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mentek be apukáddal a boltba és kérdezitek meg, hogy mi a helyzet, tettek-e feljelentést? Nem jobb, mint ha itt rágódsz?
2011. dec. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

Én voltam bent a boltban.

2 jegyzőkönyv volt.

Az egyik a bolté a másik a biztonsági őré.

A bolt azt mondta h nem jelentett fel,de a biztonsági őrt felhívták és azt mondta,hogy már leadta a papírt :(

Ezért kérdeztem azt,hogy a rendőrség fog dönteni vagy bíró a sorsomról ?

2011. dec. 11. 23:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!