Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az 50/1999. (XI.3. ) EüM...

Az 50/1999. (XI.3. ) EüM rendelet alapján, hogyan alakul a folyamatos számítógép előtt dolgozók szünete?

Figyelt kérdés

Részlet:

"A munkáltató a munkafolyamatokat úgy szervezi meg, hogy a folyamatos képernyő előtti munkavégzést óránként legalább tízperces. - . szünetek szakítsák meg."


Kérdés:

1. Érvényben van ez a rendelet?

2. Az ilyen szünet munkaidőbe, vagy azon kívül van?


Hallottam már nem egy verziót, ezért kérdezem, hátha akad itt egy hozzáértő.


2011. dec. 28. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
vicces, hogy kéred a szünetet hazaérve pedig 8 órát töltesz ott megszakítás nélkül
2011. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én lennék a legboldogabb ha annyi időm lenne...
2011. dec. 29. 00:20
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Érvényben van

2. 1992. évi XXII. törvény:

[link]

117. § (1) a) munkaidő: a munkavégzésre előírt idő kezdetétől annak befejezéséig tartó időtartam, amibe be kell számítani a munkavégzéshez kapcsolódó előkészítő és befejező tevékenység időtartamát. Eltérő rendelkezés vagy megállapodás hiányában a munkaidőbe a munkaközi szünet időtartama (122. §) - a készenléti jellegű munkakör kivételével - nem számít be;

2011. dec. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2011. dec. 29. 21:29
 5/5 anonim válasza:

Ép írta: "Eltérő rendelkezés vagy megállapodás"...


Na hát most megemlítettem a főnökömnek mert jó ember, kinevetett és azt mondta hogy ha akarom megtarthatom minden órában de annyival többet is kell majd ráhúznom naponta :D

Mondom kösz, nem volt a megállapodásban ilyen tény valóban :)

2012. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!