Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van erre valami törvény...

Van erre valami törvény meghatározás? (aukció)

Figyelt kérdés
Ha egy aukciós portálon létrejön egy csere,miszerint 'A' személy egy tárgyat + ráfizetést elküldi a 'B' illetőnek,a 'B' fél elküldi az aukcióra bocsátott tárgyat,de az 'A'által küldött tárgy elveszik a postán,így a 2 fél megegyezik hogy az aukciót nem létrejöttnek nyilvánítja,és 'B' illető visszaküldi az 'A' által utalt pénzt.Szóval mit lehet tenni ha 'B' kitalálja hogy nem küldi vissza a teljes összeget hanem csak a felét?Fel lehet jelenteni?
2011. dec. 30. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
fel lehet jelenteni - lopásnak hívják
2011. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha ajánlva, vagy csomagként adta fel, azt igazolni tudja, tehát lehet kerestetni a postával. Ha belementél, hogy olcsóbban, azaz simán adja fel, akkor örülj, hogy akkora balek, hogy visszaadja a fele pénzt, ilyenkor te viseled a kockázatot. Egyébként a sima "levél" csomagot a postások ritkán el szokták lopni, és nem bizonyítható, hogy melyik postás alkalmazott lopta el....
2011. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

elsőnek köszönöm a rövid de nagyon igaz választ


2. Te rosszul értelmezted...'A' (én) utaltam pénzt 'B'-nek,és ajánlottan feladtam egy csomagot amit elkevert a posta.Ezért úgy döntöttünk hogy ő visszaküldi a pénzt...stb.

2011. dec. 31. 00:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de akkor egyértelműbb: Keresteni kell a postával, a feladásról a kapott, lepecsételt papírt kell bevinni. Nem kellett volna pénzt visszafizetni, hiszen te nem hibáztál, kezedben az igazolópapír.
2011. dec. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a csomagom azóta már visszakerült,nem ez a gond...hanem hogy amit küldtem pénzt,annak csak a felét akarja visszaadni.mert ugye nekem kellett küldenem egy tárgyat + pénzt,hogy megkapjam az ő termékét...a pénz pedig odaért,de a csomag nem..ezért kellene viszaküldenie a pénzt
2011. dec. 31. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!