Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Konkrétan mi a kifogásotok az...

Konkrétan mi a kifogásotok az új alkotmány ellen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok fideszes, de én semmi rosszat nem látok benne.
2012. jan. 2. 12:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Ha te semmi rosszat nem látsz benne, akkor az régen rossz. Konkrétan az államcsőd szélére sodorják az országot, és a mögé bújnak minden döntéshozatalnál, hogy az elmúlt 8 évben az MSZP tönkretette az országot, ezért kellenek a radikális döntések. Mindenhova a saját embereiket ültetik, hogy nyugodtan el tudjanak törölni minden olyan dolgot ami nekik nem tetszik. Ez már régen nem demokrácia, ez diktatúra. Én nem vagyok se Fideszes se MSZP-s, egykutya mind2, csak a Fidesz még rosszabb.
2012. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Márpedig Magyarországon demokrácia van, mivel a választások intézményét nem törölték el, s így a népnek lehetősége van leváltani a jelenlegi kormányt. Kérlek, hogy az általánosítások és klisék helyett konkrét pontokra mutassatok rá, melyek kifogásolható tartalommal bírnak. Köszönöm szépen.
2012. jan. 2. 13:52
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Nekem például az, hogy belefoglalták az alkotmányba, hogy ha az Európai Bizottság bírságot szab ki a magyar államra valamely törvényünk miatt, akkor azt hozzájárulási adóként a népen szedik be.

A másik ami zavar, hogy az "Isten" szóval kezdődik (a Himnusz első sorával), mintha minden magyar állampolgár hívő lenne, pedig ez nem igaz. Burkoltan de elítéli a homoszexualitást, az abortuszt és az ateizmust is. Mindemellett nincs vele baj, hiszen általános szöveg van benne az ország és az állam felépítéséről, működéséről. S ezt volt Fidesz szavazóként mondom.

2012. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

13:49


Mindezt az alkotmányban olvastad?

2012. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Az a kifogásom, hogy nem társadalmi konszenzus eredménye, hanem egy hatalmi érdekcsoport alkotta meg.


Nem volt lehetősége érdemben részt venni az alkotás folyamatában senkinek aki más szempontokat is érvényesíteni akart a szövegben.


Így ez semmiben nem különbözik (tartalmát nem vizsgálva) az eredeti 1949. évi Rákosista alkotmánytól.

2012. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
6%

Tartalmilag én se látok benne semmi kifogásolhatót. Ha valakit zavar, hogy Istent belevették, az már régen rossz, a keresztény kultúrkörnek ez is része, ezt is el kell fogadni, ráadásul a Himnuszban is van, amit tisztelni kell.

Máskülönben lényegi eltérés nincs az eddigi alkotmány és e között, így a mindennapi életre aligha lesz különösebb hatással. Ugyanúgy 1 kamarás a parlament, ugyanúgy működik a törvényhozás, végrehajtás, igazságszolgáltatás. Egyszóval majdhogynem minden ugyanolyan.

2012. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Isten több ország alkotmányában is szerepel. Svájc, Németország, Ausztrália, Írország és Kanada alaptörvényében mind van ilyen jellegű utalás. Nem hiszem, hogy ez bárki jogát sértené. Ahogy az angol jogi szaknyelv mondja, ez ceremonial deism.
2012. jan. 2. 17:06
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

16:08


"Az a kifogásom, hogy nem társadalmi konszenzus eredménye, hanem egy hatalmi érdekcsoport alkotta meg."


Melyik alkotmány volt társadalmi konszenzus eredménye? A '89-es?

2012. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Az hogy illegitim,és nem a nép alkotmánya!!!
2012. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, röviden ennyi :))


"Az hogy illegitim,"


osztom a véleményt ... más baja nincs amúgy ...

2012. nov. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!