Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » "Egy haverom" elvégzett egy...

"Egy haverom" elvégzett egy sulit azonban a vizsgán elhasalt pár vizsgarészből, munkát keresett és talált, de hogy felvegyék képszerkesztövel "hamisitott". Lebukhat?

Figyelt kérdés
a sikeres vizsgát igazoló papírt kinyomtata és lefénymásolta majd beadta a munkahelyre.hangsulyozom csak egy fénymásolt lap, és a munkája mindössze telefonok szervizeléséböl áll). Számíthat e komoly büntetésre ha utánnanéznek a tanulmányainak illetve mennyi az esélye hogy utánanéz valamilyen szerv?
2012. jan. 11. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem közokirat hamisítás ami azt hiszem 3 ére büntethető.

Szerintem inkább ne tegye..

2012. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
még akkor is ha ez csak egy fénymásolat?
2012. jan. 11. 18:27
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem hiszem. Pár éve bukott le valami főnővér 15 év után, asszem Pécset, mert nem is volt meg az ápolói végzettsége. Nem büntették meg mert sosem volt panasz rá és már elévült a bűntett.
2012. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Btk. 274. §

(1) Aki

a) hamis közokiratot készít vagy közokirat tartalmát meghamisítja,

b) hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,

c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott közokirat-hamisításra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(3) Aki az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott közokirat-hamisítást gondatlanságból követi el, vétség miatt pénzbüntetéssel büntetendő.


Lehet baja, és utána nézhetnek. Sőt valamely munkahelyeken minden dolgozó esetében megkeresik a szakvizsgát kiállító iskolát, és ott is utánaérdeklődnek.

Nem a fénymásolaton van a hangsúly, hanem a közokirat hamisításon, amit fentebb értelmezhetsz.

2012. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a fő kérdés,hogy ha a munkáltató nem jár utána akkor más szerv sem?
2012. jan. 11. 19:47
 6/10 A kérdező kommentje:
de ez nem csak szerintem tűnik pitiáner ügynek igaz?
2012. jan. 11. 19:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Én linkeltem a törvényt erre vonatkozólag.

Szerintem ez nem kis dolog, és nem véletlen van rögzítve a BTK-ban. Nekem volt egy évfolyamtársam aki hamis érettségi papírokkal jelentkezett iskolába, és kirúgták, illetve eljárást kezdeményeztek ellene, ezzel ugrott a büntetlen előélete is.

Szóval mérlegelj, hogy megéri-e. Szerintem többet ér a munkáltatónak is egy tisztességes szakember, mint egy papír, egy megbízhatatlan emberrel.

2012. jan. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és mit kapott végül az évfolyamtársad?
2012. jan. 12. 09:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, tárgyalásra már nem jártam.
2012. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát gondolom nem vágták sittre egy szaros érettségi miatt,nem csekket hamisított vagy ilyesmi,ebben az esetben is amit írtam a cégnek nem okozott kárt,sőt ugyanazon a poszton van olyan akinek csak érettségije van,hát nemtudom majd elválik.kösz a hozzászólásokat
2012. jan. 12. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!