Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fontos! Személyi/polgári...

Fontos! Személyi/polgári jogsértést követtem el?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőmmel nagyon nagyon összevesztem.Előzményként tudni kell hogy gyakran kritizál,leszól,bunkóskodik..és gondoltam visszavágok,fel photoshopoltam egy képet és felraktam a www.2perc.com 'képmegosztóra'.Azonban kiderült a dolog,és péntekig kaptam haladékot hogy leszedjem.Azonban az oldalnak semmiféle elérhetőségi útját nem találom.Hogyan tudnám leszedni?:S:S:S Valaki tudna segíteni?:S:S:S Ez már személyi/polgári jogot sért?Mit kaphatok érte? (Kiskorú vagyok még.)
2012. jan. 24. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:

melyik kép az?

nagyon obszcén?

nem lesz ebből baj

személyiségi jogot sért

polgári per lehet belőle max

de nem jellemző

2012. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ha tutsz valami email vagy facebook nevet adni akkor meg mutatom neked.de valahogy le kéne szedni mert nem akarok pert://
2012. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Aki más képmásával vagy hangfelvételével visszaél, az megsérti a sértett személyhez fűződő jogait. A visszaélés alatt nemcsak a vétkes, felróható magatartást kell érteni, hanem a vétlen, minden illetéktelen magatartást, mely vétlenségi állapot független az elkövető tudatállapotától. A polgári jogban tehát azt jelenti a képmáshoz és a hangfelvételhez való jog, hogy mindenkinek joga van eldönteni azt, hogy kívánja-e, hogy róla vagy hangjáról felvétel készüljön, illetve a már elkészült felvétel a nyilvánosságra kerüljön-e."
2012. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
facebook oldalról lett letöltve és ugy megszerkesztve szóval..ott mindenki el éri a képet:S
2012. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Személyhez fűződő jogot sért, igen.
2012. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem lessz ebböl semmi!Mivel van facebookja fent van a neten és mivel önként felett magáról képet egy nyilvános oldalra és elfogadta a facebook felhasználói feltételeit,ami avval ii jár hogy ha felrakja magát a netre számítson erre ;)
2012. jan. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A facebookra felrakott képek valóban megnézhetőek, és az ottani használatért valóban nem lehet perelni, de az onnan szerzett felvétel máshol történő felhasználásáért már igen.
2012. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!