Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önkormányzati segélynél a tb?...

Önkormányzati segélynél a tb? többi lent

Figyelt kérdés

Önkormányzati segélyt kérvényeztem miszerint nincs állásom, munkanélülit már nem kapok és társadalombiztositásom sincs!

Pár héten belül ugye már kapok majd pénzt is, és az önkormányzat fizeti a tb.-et is!

Kérdésem hogy mikortol él ujra a tb-ém!

amikor beadtam a papirt h segélyt kérek, attol a naptol vagy mikortol?

Elöre is köszönöm a segitséget!



2012. jan. 28. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól a naptól, amikor az önkormányzati határozatban megjelölnek jogosultsági napként. Ez az esetek 99%ában az igénylés napja.
2012. jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszünöm

határozat még nem érkezett de akkor már mehetek elvileg orvoshoz

2012. jan. 28. 16:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha az igénylés előtt kaptál álláskeresési járadékot, akkor a lejárta után passzív jogon még 45 napig jogosult voltál az eü.ellátásokra (volt Tbd) Ha kevesebb, mint 45 napig kaptad az álláskeresésit, akkor annyi napig volt passzív jogosultságod, ahány napig kaptad az ellátást.
2012. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dodi48 ***** válasza:

Segéllyel nem jár tb fizetés.

Te akkor álláskeresési támogatást igényeltél.

A kettő nem ugyan az...

2012. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Álláskeresésit nem az önkormányzattól igényelt, hanem a munkaügyitől, csak már lejárt neki.

Az önkormányzattól igényelt segély, amivel pénzt is kap és a tbje is rendezve lesz, az a foglalkoztatást helyettesítő támogatás és valóban jár vele a Tb is.

2012. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

a 28 ezer ft-os segély igényletem ami valójában már csak 22800ft (köszönet érte viktor orbánnak)

és nekem azt mondták h ha ezt kapom akkor az önkormányzat fizeti ezzel együtt a segélyt is !

akkor most fizeti vagy sem?

2012. jan. 31. 12:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Fizeti.

A foglalkoztatást helyettesítő támogatás összege a 22800 Ft(re lecsökkentett összeg)

Ha ezt nem kapnád, csak esete segélyt kapnál, azzal nem járna TB.

2012. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!nagyon szépen köszönöm a segitséged nagyon kedves vagy !

és persze a többieknek is köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 31. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!