Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen esélyem van pert...

Milyen esélyem van pert nyerni ha a fő vállalkozó alválalkozoja csöd eljárás allat áll/állt?

Figyelt kérdés
vagyonőr cégnél dolgoztam ahol 1éves szabadságom nem let kiadva ill. kifizetve meg kerestem őket ők azt állítják hogy az allválalkózó csőd eljárás allat áll és igy nem lesz kifizetve viszont ez az eset a 2010-es évet érinti

2012. jan. 30. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A pert megnyerheted, a periratokkal kitapétázhatod a lakást,azonban csődhelyzetben lévő cégtől ténylegesen behajtani pénzt, gyakorlatilag lehetetlen.

Itt nem illik javasolni az egyszerűsített eljárást baseball ütőkkel. De ez veszélyes is, hátha neki több van....

Nme fog vigasztalni a tudat, hogy nem egyedül jártál így.

2012. febr. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ezt értem de a fővállalkozó nem tartozik felelőségel az alválalkozó teteiért?
2012. febr. 2. 07:56
 3/6 anonim ***** válasza:

De igen. A fővállalkozó ugyanúgy elmarasztalható az alvállalkozó hibás teljesítéséért, mintha önmaga tette volna.

De úgy gondolom, neked elsősorban a pénzre van szükséged.Polgári pert megnyerhetsz ellene, de ha csődeljárás, felszámolás alatt áll, akkor először az állam bácsit (APEH,= NAV, TB stb., ) fogják kielégíteni, te csak az utolsó sorokban kullogsz. Nem akarlak elkeseríteni, mire sorra kerülsz, nem lesz pénz.

Ha bizonyítani tudod, hogy csődje rosszhiszeműség folytán (azaz felróható magatartás folytán) következett be, feljelentheted, ellene büntetőeljárás indul. Születik majd egykor egy jogerős büntetőítélet (vigyázz nehogy nyugdíjba menj közben!) amivel megint nem mész semmire pénz nincs belőle. Viszont ha nem elég megalapozott a feljelentésed, visszaüthet: hamis vád miatt téged vehetnek elő. A magyar jogrendszer oly messze áll az igazságosságtól, mint a szólásbeli Makó (vitéz) Jeruzsálemtől.... Sorry, de ez van.

2012. febr. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Komment önmagamhoz, illetve az azonnal megjelenő %-os értékelésemhez. Tudom, hogy a moderátor által azért vagyok "leminősítve" mert enyhén szólva liberális a szexuális felfogásom. Másban azonban hótt konzervatív vagyok.(Lehet, hogy ezt most kimoderálják)
2012. febr. 3. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kőszőnőm a válaszokat.
2012. febr. 3. 11:20
 6/6 A kérdező kommentje:
ja és honnan tudom meg hogy tényleg csd eljárás allat áll az allválalkozó?
2012. febr. 3. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!