Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanúvallomás alapján régi...

Tanúvallomás alapján régi dolgok miatt is indítanak eljárást ami nem pont az adott ügyhöz tartoznak?

Figyelt kérdés

Az eset egy egyszerű garázdálkodásnak minősül, ahol behúztam az illetőnek, de rendőrségre jutott az ügy, magánindítványt nem tett ellenem. Előtte már többször volt hasonló balhé, annyi kivételével h addig mindig ő támadott meg engem, akkor feljelentést nem tettem, de vallomásomba azok a régebbi esetek bekerültek.

Ilyenkor őutána is garázdaság miatt eljárás indul? ha több ilyen eset volt akkor nagyobb a büntetésének a mértéke? mire számítson az illető?

illetve én mire a továbbiakban? szembesítés? valami tárgyalás? ha eddig soha nem volt problémám akkor megúszom egy megrovással? (hozzám hasonlóan ő is büntetlen előéletű)


2012. jan. 30. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

"Tanúvallomás alapján régi dolgok miatt is indítanak eljárást ami nem pont az adott ügyhöz tartoznak?"


IGEN


"Ilyenkor őutána is garázdaság miatt eljárás indul?"


IGEN


(de ezt nyomozóhatóság majd eldönti)


" ha több ilyen eset volt akkor nagyobb a büntetésének a mértéke?"


IGEN, TÖBB a büntetés

ez így természetes és jogszerű is


"szembesítés?"


IGEN


"tárgyalás?"


ezt majd ügyész eldönti


"megrovás?"


majd ügyész eldönti

van rá esély

2012. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nem számítottam rá h már az első válaszoló egyértelmű választ ad, nem ez az itteni tapasztalatom :)


még egy apró kérdést feltennék: Ha őt bűnösnek ítélik többször elkövetett garázdaság miatt, ha neki büntetése lesz, pl. pénzbírság, akkor számít az anyagi helyzete a bírság mértékénél?

2012. jan. 30. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!