Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az az ACTA és mivel fog járni?

Mi az az ACTA és mivel fog járni?

Figyelt kérdés

2012. febr. 9. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. febr. 9. 12:47
 4/6 A kérdező kommentje:
hát ez az acta jó sz@r
2012. febr. 9. 12:55
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Az ACTA az internet halála. A SOPA meg a többi baromság csak figyelemelterelés volt, amíg meg nem szavazzák az ACTA-t. És meg is szavazták, míg mindenki a PIPA meg a SOPA ellen tüntetett.


Az ACTA lényege, hogy csak a tulajdonos jogosult a megosztásra. Konkrétan lecsuknak azért, ha megosztasz bármit! Tehát bármit! Ha van egyik haveromnak egy garázsbandája, csinálnak egy számot, elküldik nekem, én meg tovább küldöm még 10 embernek, hogy "ezt hallgassátok, rohadt jó ez a szám", akkor én büntethető vagyok. Pedig csak segítettem volna terjeszteni. És még ezer ilyen példa van, ami éppen, hogy jót tesz, nem pedig károsít valakit. Youtube-on vannak erre példák, keress rá az ACTA-ra.


Mert a torrentezés és a warezolás eddig is büntetett volt, így ezzel nem értek el semmit, csupán annyit, hogy mindenkiről tudjanak mindent, hiszen az internetszolgáltatók kötelesek kiadni az ACTA óta az ügyfeleik böngészési adatait. Ami személyes jogokat sért.


Innentől azt is láthatják a hatóságok , hogy te idejöttél a GYK-ra, és ideírtad ezt a kérdés, és ha most pl. idelinkelnél egy számot a Youtube-ról, akkor téged ezért simán megbüntethetnek, hiszen nem közvetlenül a gyártótól jutott hozzád a "termék".


Ez az intézkedés minden fájlmegosztó, vagyis konkrétan az internet végét jelenti.

2012. febr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!