Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy 16 évesnek már van...

Ha egy 16 évesnek már van annyi kötelezettsége mint egy felnőttnek, akkor ők miért nem szavazhatnak, és vehetnek alkoholos italt?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Nincs annyi kötelezettsége. De még a 18 évesek sem elég érettek a szavazásra.
2012. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shai-Hulud ***** válasza:
84%

Annyi kötelezettsége??? Na jó, legyen. :-)


A szellemi érettséghez idő (kor) kell. A legtöbb országban a 18 évet tekintik korhatárnak, de vannak országok (pl. USA egyes tagállamai) ahol 21 év a határ. 16 évesen ha jól tudom a "civilizált" világban sehol sem tekintenek valakit felnőttnek.

2012. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Ausztriában 16 év a szavazási korhatár, pedig civilizált világbeli. Kivéve az Európai Parlamenti választásokat, ott 18.


16 év még Brazíliában, Kubában, Németország bizonyos régióiban, de csak a területi választásokat illetően, a Man-szigeten, és Ecuadorban.

2012. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shai-Hulud ***** válasza:
32%
Köszönöm, ezek érdekes információk, ezekről nem tudtam. :-)
2012. febr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Csak mint érdekesség Magyarországon is szavazhat egy 16 éves, amennyiben törvényes házasságban él.
2012. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszagondolok 2 évvel ezelőttre, hogy mennyi kötelezettségem volt és mennyire voltam érett(most vagyok 18) akkor szerintem jól van ez így, hogy nem szavazhatnak az emberek 16 évesen. Az alkoholt meg ha akarod meg tudod szerezni, vagy megveteted idősebbekkel vagy olyan boltba mész ahol kiadják.
2012. febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miféle kötelezettsége van egy 16 évesnek? Menni suliba, kussolni, ennyi a kötelezettsége.
2012. febr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Csak mint érdekesség Magyarországon is szavazhat egy 16 éves, amennyiben törvényes házasságban él."


- ez így nem teljesen igaz.

Ha 16 éves kor betöltését követően a törvénynek megfelelően házasságot kötött, így korrekt. Tekintve, hogy ha még 18 éves kora előtt elválik, akkor is megmaradnak ezen jogai. (Nagykorúnak minősül)

2012. febr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:D:D:D


Engem aztán rohadtul nem érdekel a százalék, de most nem tudom nem megkérdezni, hogy miért ennyire rossz százalékú a válaszom? A 3. az enyém.


Leírtam a tényeket, hogy hol 16 év a szavazási korhatár. Az, hogy Mo.-n miért nem szavazhatnak az azért van, mert így döntöttek. Példának írtam, hogy vannak helyek, ahol értelmetlen lenne a kérdés, mert 16 év a korhatár. Ennyi. Biztos sok embert megsértettem vele.


Egyszerűen nevetséges.

2012. febr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!