Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnénk? Hogy lehet...

Mit tehetnénk? Hogy lehet megosztatni a közös tulajdont?

Figyelt kérdés
Van 1 közös telek rajta egy közös ikerház 1 tulajdoni lapon 1számu lakás 2számu lakás!A sógoroméké 60% a férjemé40% el szeretnénk adni de ők nem akarnak lemondani az elővásárlási jogukról és megvenni sem tudják!És az adás vételi szerződést sem, minden napunk 1 pokol!!!Ha van egy ügyvéd kérem segítsen mi a megoldás? Már azt tervezzük,hogy elmegyünk albérletbe mert már a gyerekekbe is belekötnek!!SEGíTSÉG!!!!!!!!!
2009. jún. 5. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem. ELővásárlási joguk azt jelenti, hogy először nekik kell felajánlani a részeteket, de ha nem akarják, akkor el lehet adni másnak.

(Ugyan nem tudom ki venne osztatlan közös tulajdont.)

Nézzétek meg, hogy a telek méretéből adódóan van-e lehetőség megoszásra és ha van akkor kérjétek a megosztást.

2009. jún. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia!A telket szóban már megosztották sőt azt mondta a sógorom,ha gondoljuk kerítsük le.De az adásvételi szerződést nem kell aláírniuk?Vagy mivel tudnak még keresztbe tenni nekünk?
2009. jún. 5. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:

kezdjük a végén.

az elővásárlási jog csak annyit jelent, hogyha én odamegyek és azt mondom, hogy adok érte mondjuk 20 milliót, akkor ha ő is le tud rakni 20 milliót az asztalra, akkor neki kell eladnod. ennyit és nem többet. ha valaki többet tud ani érte, mint ő, akkor nincs elővásárlási jog.

viszont az osztatlan közös tulajdont meg kell szüntetni. ha ez máshogy nem megy, akkor bizony bíróságra kell menni.


keress egy ügyvédet. tudom, hogy pénzbe kerül, de ha tényleg olyan a viszony, mint leírod, akkor még mindíg ez a legegyszerűbb módja a dolognak.

2009. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon aranyosak vagytok!Már olyan de olyan rossz a viszony,hogy albérleten gondolkodunk sajnos nem rég meghalt a kisbabánk ami nagyon megviselt minket!!Tegnap azt mondta a sógornőm a 17 éves lányunknak ez isten büntetése!!Azóta remeg a gyomrom az idegességtől a babánk sajnos azért halt meg mert baj van a cukrommal!Meddig tart egy ilyen per?Mert ha albérletbe megyünk szeretnénk tudni mire számítsunk?
2009. jún. 5. 18:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Igen, ügyvéd vagyok.


Több megoldás is lehetséges, de valamennyi esetén kérni kell a bíróságtól a közös tulajdon megszüntetését, erre minden tulajdonostársnak törvényes joga van.

A megosztási módozatok a következők lehetnek ebben az esetben:

1.) természetbeni megosztás, olymódon, hogy ha két különálló lakás van, akár társasházzá nyilvánítással is el lehet különíteni a tulajdonjogot (a társasházban 2 lakás lenne, és külön-külön albetétben szerepelne a 2 lakás), így az egyik lakást önállóan, elővásárlási jog nélkül lehetne értékesíteni,

2.) az egyik fél magához váltja a másik részét,

3.) közös értékesítés.


A Ptk. értelmében a 2.) és 3.) csak akkor járható, ha az előző - tehát az 1.)-ben foglalt - megosztási módozat nem vezet eredményre (mert nem lehetséges). Szerintem itt ez lehetséges, és feltehető, hogy akkor nem is térne át a bíróság a többire.


A bíróságnak módja van a társasház-alapítást az ítéletével létrehozni, ezt bejegyzik az ingatlannyilvántartásba, és ezt követően a lakásból el lehet menni, azaz el lehet adni és kész.


Ha van még kérdés ezügyben, privát emailben állok rendelkezésre.

2009. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1000-szer is köszönöm!!írtam Önnek privátba!
2009. jún. 6. 14:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Minden kedves válaszolónak köszönöm és egészségben szeretettben,sikerekben gazdag hosszú életet kívánok!Köszönöm,hogy újra láthatjuk a fényt!!Maradok Tisztelettel:Maya
2009. jún. 6. 14:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!