Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bunkó, éjjel hangoskodó...

Bunkó, éjjel hangoskodó szomszédok ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy nagy társasházban lakunk hárman egyetemista lányok (panel) egy kis lakásban. Mellettünk két hasonló korú fiú lakik, akik szintén egyetemre járnak. Éjszaka gyakorlatilag nem lehet tőlük aludni. Mindig társaság van náluk és isznak, kiabálnak. Ha meg nincs társaság akkor ketten isznak és kiabálnak, nyerítve röhögnek. Napközben (ha mondjuk nincs óránk vagy a fáradtság miatt inkább ellógjuk és alszunk) akkor a TV-t üvölttetik. Már mindhárman beszéltünk velük és az egyik lakótársam még levelet is fogalmazott amit bedobott a postaládájukba. Egyszer megkérdeztem, hogyha éjjel 4-ig 5-ig buliznak és délelőtt már ordít a TV, akkor mikor alszanak? Azt felelték röhögve, hogy hát mikor, délután. Amikor meg pont mi vagyunk aktívak és minket se zavarna ha tévéznek, vagy röhögnek. Mikor több ízben megkértük őket szóval meg levélben akkor is figyelmen kívül hagyták a kéréseinket. Elég kínos, mert a barátnőim és én sokat tanulunk és sok ZH-t írunk, és lehetetlen 8-ra, 9-re bemenni ZH-t írni úgy, hogy kb. 4-ig nem is aludtunk rendesen.


A füldugó jó átmeneti megoldás de néha nagyon kényelmetlen, és én még el is viselem, de az egyik lakótársam fülét pl. kifejezetten irritálja a zselés meg a szivacsos változat is... egyébként is miért nem lehet aludni hagyni a másikat?


Ja, a közös képviselő is magasról sz...ik az egészbe. Tehetetlenek és idegesek vagyunk.


22L


2012. febr. 29. 00:09
 1/10 anonim válasza:
88%

hívj rendőrt. Ilyenkor nem szabad nekik ennyire hangoskodni.

Attól talán megszeppennek.

2012. febr. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
78%
Jelentsd fel őket csendháborításért!
2012. febr. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
79%

Csendháborítás


6. § (1)11 Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja,

harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.


Ha sikerülne bírságot kiszabatni lehet hasznos lenne..

2012. febr. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ideiglenes megoldás: tanuljatok könyvtárban addig.

Amúgy próbáljatok elköltözni szerintem. Gondolom albérletről van szó, próbáljatok másikat keresni.

2012. febr. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tuti módszer : rendezzetek egy oltári nagy bulit délután, amikor alsza(ná)nak :)
2012. febr. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a panelban nyitva vannak a villanyóra szekrények. Én már mentem ki hajnal 3-kor áramtalanítani a kedves szomszédot. Értett belőle :)
2012. febr. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Otthon mi is panelban lakunk. A szomszéd néni eladta a lakását az IBUSZnak, így oda rendszeresen turisták jönnek, akik vagy ordító kisbabával, vagy részeg haverokkal, vagy csendbe maradni nem tudó családdal jönnek. Kb már 10 éve megy ez és az idegeinkre megy, hogy mindig valaki más (bocsánat a kifejezésért de) i.diótát kell elviselni.

Anyu ezt megoldotta azzal hogy vagy átdörömbölt és észrevették magukat, vagy kihívta a rendőrséget este 10 után. Vagy átment és megmondta hogy itt a szomszédba egy dolgozó család lakik akik minden nap korán kelnek és aludni akarnak. Általába helyretett mkit ezzel, de ha olyan volt a szomszédság, hogy jobb volt nem hozzászólni, mert agyonütött volna akkor rendőrt hívott. Ők meg gond nélkül elintézték ezt. Esetleg megmondta a szomszédoknak is hogy ha nem viselkednek akkor rendőrt hív.


Ne féljetek kihívni a zsarukat, előbb-utóbb észre fogják venni magukat.


22/L

2012. febr. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rendőrséggel már többször fenyegettük őket, azt hiszem itt lesz az ideje beváltani az ígéreteinket! :)
2012. febr. 29. 13:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Hívd ki a rendőröket. Másképp bele fogtok bolondulni ebbe az egészbe!
2012. febr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rendőrség,ha kell többször is,majd ennek fényében megkeresni a lakás tulajdonosát is,és tájékoztatni.A közös képviselőnek kötelessége az albérlőket,és mindenkit arról felvilágosítani,hogy az ilyen dolgok akár a jegyzőhöz is kerülhetnek.Akkor viszont a tulajt büntetik meg.A tulaj viszont ennek nem fog örülni.
2012. febr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!