Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldre mennék dolgozni. Mi...

Külföldre mennék dolgozni. Mi lesz az át nem vett leveleimmel ill az adósságommal?

Figyelt kérdés

Apukám miatt 2adósságból kifolyólag is fizetési kötelezettségem lett (bírósági, végrehajtói) amit eziáig teljesítek is. Ezügyben és más általános dolgokkal kapcsolatban is kapok hivatalos leveleket amit külföldi tartózkodásom során nem fogok tudni átvenni. Mit tegyek?

Ha lejelentem az önkormányzatnál hogy ideiglenesen (egyenlőre) külföldre megyek, elkerülhető hogy pl egy végzés jogerőre emelkedjen mert nem vettem át és ez miatt ez hátrányosan érintsen? vagy jelentkezzek ki a címemről? esetleg mindkettő?


2012. márc. 3. 02:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos leveleket, ha nem veszed át, kézbesítettnek tekintik és jogerőre emelkedhet távollétedben is, ezt nagyon jól tudod.

DE!

Nyilván tudod, hol milyen tartozásod van, kiutazásod előtt vedd fel velük a kapcsolatot és egyezzetek meg a fizetés részleteiről. Így nem indul újabb végrehajtási eljárás. (Persze, ha tartod magad a megállapodásotokhoz és mindig időre fizetsz.)

Más folyamatban lévő ügyeidről is gondolom tudsz, ezekkel is fel tudod venni a kapcsolatot, akár a külföldi címedet is megadhatod.

Ha attól tartasz, még ezután is lehet olyan ügy, amiről nem tudsz, akkor a legcélszerűbbnek azt tartom, ha megbeszéled egy baráttal, családtaggal vagy rokonnal, hogy mondjuk hetente egyszer megnézi a postaládádat, átveszi a leveleidet és értesít Téged, ha valami olyan ügyről kaptál levelet, amiből gond lehet. Ehhez mindketten bementek a postára, kértek egy nyomtatványt a hivatalos postai meghatalmazáshoz, ott helyben kitöltitek, aláírjátok (a postai dolgozó előtt!), innentől kezdve ő átveheti a küldeményeidet. (illetve pár nap múlva fog kapni egy papírt, amivel az átvételi jogosultságát a postán igazolni tudja)

Az adósságaidat ha muszáj, küldföldről is tudod fizetni, ha meg más ügy kerül elő, onnan is fel tudod venni a kapcsolatot az illetékes hatósággal (akár telefonon), hogy megtudd, mi a teendő ebben a helyzetben.

2012. márc. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy vannak még folyamatban levő ügyek Apu miatt amikkel kapcsolatban fogok még a közeljövőben hiv. leveleket kapni, és előre azt még nem tudom velük megbeszélni, mert nem tudom mi lesz velük. a meglévőket persze, megtudom beszélni, az jó hogy megadhatom a kinti címem is

Családtaggal átvetetni a leveleket azért nem jó az esetemben, mert ezért tartok itt ahol, mert Apu nem adta át nekem a fizetési meghagyásokat(amik eleve miatta keletkeztek) csak átvette helyettem. azért gondoltam hogy a folyamtban lévőt rendezem ahogy eddig is, az esetleges új(ak) miatt meg jelzem az önkormányzatban hogy elköltöztem így elkerülhetném azt hogy átvettnek minősüljön a küldemény, pedig nem is tudom átvenni

2012. márc. 4. 01:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Az önkormányzatnál hiába jelzed, hogy nem fogod tudni átvenni... a végrehajtó nem fog az önkormányzathoz szaladni, hogy miért nem vetted át és az önkormányzat sem megy a végrehajtóhoz érdeklődni, hogy vajon akar-e neked levelet küldeni... ráadásul több végrehajtóhoz is kerülhet az ügyed, így nem lehet, hogy előre jelzed vhol, hogy nem leszel elérhető, mert a másik hatóság ettől még kereshet...

Mindenképpen az a legjobb megoldás, ha más veszi át a leveleidet, ha nem bízol a családodban, akkor keress egy barátot, aki megteszi! Meghatalmazást adhatsz bárkinek, barátnak is, sőt, egy hivatalos postai meghatalmazáson kikötheted azt is, hogy helyettes átvevőnek (vagyis családtagodnak) nem kézbesíthetik a leveledet, csak és kizárólag a meghatalmazottadnak! (Mondjuk ez utóbbit én a helyedben nem csak magán a meghatalmazáson, hanem egy külön "kérelemben" is jelezném a postának!) Még egy javaslat: Ha jól értelmezem, akkor arra a címre érkeznek a leveleid, ahol apukád is tartózkodik, ezért állhatott elő ez a helyzet. Erre is lehet egy megoldás, bár fizetős, de segíthet, bár a meghatalmazott ez esetben is kell. Nyitsz a postán egy postafiókot és írásban kéred, hogy a nevedre érkező küldeményeket a postafiókba tegyék. Ezután megcsináljátok a meghatalmazást (postai alkalmazott jelenlétében!) valakivel, akiben bízol (csak van ilyen...!) és ő hetente egyszer bemegy megnézni a postafiókodat, átveszi a leveleidet és értesít Téged.


Egy biztos: az "önkormányzatnál jelzem"-dolog nem fog működni...

2012. márc. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a segítséget!
2012. márc. 4. 09:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!