Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek e feljelentést és ha...

Tehetek e feljelentést és ha igen, akkor mi lehet a büntetése az anyának? A két ügy mehet vajon egy feljelentésen?

Figyelt kérdés
14 éves gyermekemért elhelyezési pert indítottam, az anyja elvette a telefonját érte. Vettem neki egy igen drága telefont és 1 kártyát hogy napi kapcsolatban lehessek vele. A gyermeket azóta folyamatosan piszkálták otthon és amikor megérkezett a bíróságról a levél a tárgyalás napjáról, az édesanyja a gyermeket leköpte, kétszínű szar szemétnek nevezte és azt mondta a gyereknek, hogy adja oda a telefont. Mivel a gyerek félt hogy tönkre teszik a készüléket, inkább önként odaadta. Határozott kérésem ellenére sem adja vissza a gyereknek a telefont, azt mondja, hogy az ő házában nincs telefonálgatás. Sőt nekem sem adja vissza a telefont. Mit tehetek? Feljelenthetem lopásért ill. azért mert leköpte a gyereket feljelentést tehetek tettleges becsületsértésért? Ha jól sejtem a köpést tagadni fogja és az élettársa is, attól még megállja a helyét vajon a bíróságon?
2012. márc. 3. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tehetsz. A telefon elvétele lopásnak minősül, hiszen te vetted és neked sem adja vissza.

A gyerek leköpésével, megfélemlítésével és ezáltal megalázásával pedig elérheti, hogy neked ítéljék őt, ha gyermekelhelyezési pert indítasz. Ráadásul vot nejed élletársa is ellen van. Ilyen környezetben a gyermek további nevelése nem biztosított. Ne hagyd annyiban!

2012. márc. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
14 éves gyerek már beleszólhat hol,melyik szülőnél akar élni (12 éves kor feleltt már ő dönt)
2012. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok.Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt tudjuk, hogy van beleszólása abba hogy hol szeretne lakni, de sajnos még 3 hét van a bírósági tárgyalásig és addig a gyereket folyamatosan terrorizálják lelkileg és úgy tűnik, most már tettleg is. Sajnos ideiglenes elhelyezési kérelmünkre még nem jött válasz és azt nem akarjuk, hogy rendőr vigye el tőlünk, mert az anyja azt mondta neki, hogyha megszökik hozzánk és rendőrrel kell érte jönni, akkor szarrá fogja verni a gyereket.
2012. márc. 3. 10:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Abból, hogy az anya a gyereket fenyegeti a sz@arrá veréssel, súlyosan veszélyezteti. Pedig ő nem lenne oka semminek, ő csak áldozat lenne. Szedd össze magad és bízz a hivatal józan itéletében. Kérd és vedd magadhoz a kisfiadat és neveld szeretetben. Ne engedd, hogy egy idegen férfi is terrorizálja az anyja mellett.
2012. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tudsz tenni, hogy kéred a helyi gyámhivataltól/jegyzőtől, hogy azonnali hatállyal vegyék védelembe a gyereket és ideiglenesen nálad lelyezzék el.
2012. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valójában a gyámhatóságnak kellene ideiglenesen intézkedni,de sajnos ők csak akkor mozdulnak meg,amikor már nagy a baj.Szerintem őket hagyd is ki,és egyenesen a bíróságon kezd.A gyereket feltétlenül jelöld meg sértettként,és mivel már 14 éves tehet vallomást is.
2012. márc. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Sajnos a gyámügyet már megjártuk és ahogy írta is valaki nem mozdulnak. A bíróságon bent van a papír az ideiglenes gyámságért de még nem volt rá reakció. Szerdán adtam be, a bíró csütörtökön kapta meg nem tudom mikorra várható végzés ez ügyben. Abban szinte biztos vagyok hogy hozzánk kerül, de az érdekelne, hogy a fentiek miatt elmarasztalja e a bíróság a "kedves édesanyát"?
2012. márc. 3. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!