Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha eladtam az ingatlanom a...

Ha eladtam az ingatlanom a végtörlesztés miatt, akkor is le kell adóznom egy éven belül az államnak?

Figyelt kérdés
Nem vettem másik lakást,és nem is tudok.Maradt összesen kettő millió forintom.Ebből kifizettem az albérletemet egy évre előre,és a maradékban "gyönyörködhetek".
2012. márc. 9. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyibe került a ház neked? Felújítás, illeték, hitel, eredeti vételár, minden számít, de számlákkal, egyéb dokumentumokkal kell bizonyítani. Csak a fennmaradó összeg után kell adózni.

Egyébként az már megszűnt, hogy nem kell adózni, ha másik lakást veszel. Mennyi ideig volt a tied a ház? 5 év után már nem kell adózni egyáltalán. Egyébként meg lehet írni egy kérvényt, hogy a körülményeidre való tekintettel engedjék el neked. Hogy ennek mennyi az esélye, azt nem tudom. Manapság a válság miatt nem túl engedékeny az adóhatóság.

2012. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 titak ***** válasza:

Ez nem számít jövedelemadónak!?

Eladtad, tehát pénzt kaptál érte, vagyis ebből valami jövedelmed is volt. Sajna adóköteles (szerintem).

2012. márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem ház volt,hanem egy lakás a belvárosban.9,5 millióért adtam el,a bank rögvest lehúzta a jelzáloghitelemet,és a többit kézhez kaptam.Több mint öt évig voltam tulajdonos,és történt felújítás,de arról a számlák már nincsenek meg.
2012. márc. 9. 15:33
 4/8 anonim ***** válasza:
2-nek, ha fogalmad sincs dolgokról, akkor ne adj itt tanácsokat. Az ingatlan eladás külön adózó jövedelem, a fent leírt módon adózik.
2012. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha több, mint 5 évig voltál tulajdonos, akkor nem kell belőle adózni.
2012. márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Én hat évig voltam tulajdonos,2007 ben adtam el az ingatlanomat,és adóznom kellett a vételár után.
2012. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utána változott a jogszabály, olvasd el a csatolt linket. Régebben 15 év volt az elévülés. Viszont, ha vettél másik lakást, akkor nem kellett adózni. Most ha 5 éven belül eladod a házad, mindenképp kell adózni, ha veszel új ingatlant, ha nem. De akkor is csak a különbségből.
2012. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!