Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az hogy lehet hogy a várpalota...

Az hogy lehet hogy a várpalotai gázoló nő, nem fog kapni letöltendőt sem?

Figyelt kérdés
Ügyvéd, közlekedési szakértő nyilatkozta ezt, hogy nem fog szabadságvesztést kapni. Pedig embert ölt!
2012. márc. 13. 00:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Gondolod hogy nem elég nagy büntetés neki azzal a tudattal élni hogy segítséget akart nyújtani és tragédia lett a vége? Soha nem fogja kiheverni. Amúgy két napja nálunk elütötte a saját 3 éves kislányát egy anya miközben tolatott ki a garázsból, nem vette észre hogy hirtelen odaszaladt, azt hitte egy téglának ment neki, és nem állt meg. Őt sem csukják le, szerinted van ennél nagyobb büntetés neki az élettől? Kicsit legyünk már lojálisabbak.
2012. márc. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Mért kellene letöltendőt kapnia?
2012. márc. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Szinte biztos, hogy nem fog. Sőt valószínűleg megússza 100 ezer körüli pénzbüntetéssel vagy pár hónap felfüggesztettel. Telesírja majd a bíróságot, hogy neki mennyire fájt az eset, és hogy hát segíteni akart.


Én egyetértek a kérdezővel, és ennél azért komolyabban vennék egy emberéletet. Egy ilyen bénázó magatartásában nem annyira a motivációra, mint inkább a tragikus következményre helyezném a hangsúlyt.

2012. márc. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Andizsuzsi ***** válasza:
Pénzbüntetéssel nem fogja megúszni, de attól mi változna, ha letöltendőt kapna?
2012. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel feleslegesek a börtönök, ha már a legsúlyosabb cselekedetet sem akarjátok büntetni!

Az változna, hogy valami normálisan működne ebben a k* országban, és következetes lenne legalább a jogrendszer!


Aki mást megöl, bűntettet követ el, és öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Tehát 10 év helyett kapna 5 év letöltendőt, mert enyhítő körülmény a gondatlansága.

2012. márc. 13. 11:44
 6/20 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ez nem emberölés, hanem halálos közúti baleset gondatlan okozásának a vétsége. Nagyon tragikus, de nem tartozik a legsúlyosabb bűncselekmények közé. Valószínűleg az elkövető élete végéig "bűnhődni" fog a történtek miatt, nem szükséges ahhoz börtönbe zárni, hogy tudja, mit tett.
2012. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
Hazamentem, és aznap picit rosszabb volt a hangulatom. Ez lenne a büntetés?
2012. márc. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Andizsuzsi ***** válasza:
81%

"Hazamentem, és aznap picit rosszabb volt a hangulatom"


Ha te valakit halálra gázolsz, és neked csak ennyit jelent, akkor nagyon sajnállak. Ne magadból kiindulva ítélj meg másokat.

2012. márc. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
Mint első válaszoló, Andizsuzsi véleményét osztom, amint az látható is. Azonban felötlött bennem egy gondolat: Mi van abban az esetben ha mondjuk az én egyik családtagom járt volna így? Rosszul ugye bárki, még akár gyerek is. Nem tudom akkor mekkora volna bennem a lojalitás a vezető bénasága végett. Mégsem olyan egyszerű ez az ügy.
2012. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
"bárki lehet"
2012. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!