Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez esetben milyen jog címen...

Ez esetben milyen jog címen van lehetőségem a keresetem veszteségére a rokkant nyugdíj és az elvárható kereset közötti különbözetére?

Figyelt kérdés
Munkaügyi perben ami már három éve húzódik a vagyoni kár megtérítésében a munkáltató alperes vitatta a vagyoni káraim jogosságát, arra hivatkozva hogy munkaviszony közös megegyezéssel megszűnt, s ezért nem jogos a követelés. Csakhogy a munkahelyi baleset a munkaviszonyom idején a munkáltató okozásából következett be, ami bizonyított s amiért már kártérítést fizetett is. Azt kérdezem ez esetben mire vagy milyen jogcímen élhetek jövedelmem veszteségének a megtérítésére?
2012. márc. 13. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyoni kártérítést kérhetsz. Valószínűleg van ügyvéded, ő tudna részletesen tájékoztatni.
2012. márc. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ügyvédem nincs sajnos anyagi okaim miatt, az eljáró bíró segítségül tájékoztatott hogy jövedelempótló kártérítés viszont megjár ez esetben, akár járadékként is. Erre adott 30 napos határidőt a kidolgozott előterjesztésre. Nem tudom mi a különbség a vagyoni és a jövedelempótló kártérítés közt, főleg a járadék formáját sem értem. Valaki tudna ebben segíteni? Köszönöm szépen.
2012. márc. 14. 09:08
 3/5 anonim ***** válasza:

A vagyoni kártérítés amikor megszámolható (pénz vagy anyagi) kár keletkezik. Nem vagyoni amikor nem lehet meghatározni az értékét, pl sérülés vagy mentális kár. Jövedelempótló kártérítés az elvárható átlagos munkabér eléréséhez szükséges összeg havonta, amíg tart az állapot (gondolom maradandó).

Próbálj olyan ügyvédet keresni, aki sikerdíj alapján vállalja az ügyet, illetve heti egyszer szokott a bíróságokon lenni panasznap ahol tudnak jogi tanácsot adni és megírni a keresetet.

Munka törvénykönyvében a 174.§-tól olvashatsz a vonatkozó jogszabályokról.

[link]

2012. márc. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Voltam sikerdíjas ügyvédnél aki elmondta hogy jogszerű az igényem a munkáltató ellen azonban, valószínűleg az elvárható jelenlegi keresetemet a KSH igen magas összegben állapítaná meg, mert hasonló tisztségek nincsenek már ez viszont kb 26-30 milliós kártérítési ügy . Ezt egyetlen bíró sem fogja meg ítélni nekem.Ezt ügyvéd mondta a tapasztalata alapján, ma voltam bíróságon panasznapon ott tiltakoztak az ügyvéd tapasztalata ellen, bekérték a papírokat és eljárnak ügyemben sőt meg is küldik az illetékes bíróságra a beadványt. Ki mit szol az ügyvéd tapasztalatához?
2012. márc. 14. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ennyiből nem lehet megítélni, de akár igaza is lehet.

Egy ilyen összegű kártérítés megítélése azonnal padlóra küldené a társaságot - valószínűleg -, és ez neked sem, és senkinek sem érdeke. Egyébként meg nem is biztos, hogy indokolt téged gazdag emberré tenné egy baleset következtében (=káronszerzés tilalma)

Ugyanakkor persze nem kizárt, hogy a körülmények átfogó vizsgálatával az fog kijönni, hogy indokolt megítélni. Ezt nem várhatod tőlünk, hogy most így megmondjuk, meg az ügyvédtől sem, hogy az első konzultáció alkalmával azonnal a jövőbe lásson. De butaságot nem mondott, mi sem hitegetnénk az ügyfelet feltétlenül 30 milliós kártérítéssel, mert nagyon vadul hangzik.

2012. márc. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!