Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önvédelem ezen formáját...

Önvédelem ezen formáját bünteti a törvény?

Figyelt kérdés
Pont az volt a haverok közt a téma, hogy ha mondjuk öten körbeállnak este késekkel, hogy pakoljak ki, és én előveszek egy kést önvédelemből, netán sebzek is vele. Azt büntetik? Az életem és értékeim forognak kockán, így nyilván küzdök érte, de ha bünteti a törvény, lehet jobb lenne leszúratni magam?

2012. márc. 16. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

nem bünteti, mivel arányos a védelem.

Az már nehezebb tészta,hogyha hatan vallják ellened,hogy te rántottál kést,akkor hogy bizonyítod,hogy nem te voltál. Tehát jobb a szitut elkerülni

2012. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen ám de főleg nyáron az emberek megőrülnek és este képesek ilyesmire. Nem egyszer fordult meg velem a körbeállós fenyítős majd telefon el vevős téma.... kicsit unalmas már és felháborít, hogy nem tudok mit tenni.
2012. márc. 16. 16:25
 3/17 anonim ***** válasza:
tettél feljelentést a korábbi esetekben?
2012. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
pont olyan mértékű önvédelmet alkalmazhatsz, amekkorával ők támadnak... szóval nem vehetsz elő a tasakodból egy gépfegyvert és nem lőheted szét őket(csak ezért nem fogynak a cigányok...)
2012. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ha mind az öt azt mondja h te kötekedtél,nekik fognakl hinni.már sok helyen van kamera,legalábbis pesten.
2012. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor mi értelme a paprika spray-nek? Csak akkor használhatom ha azzal támadnak vagy mi?
2012. márc. 16. 17:38
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát, azt tudom mondani, hogy beszptad. MOn a rétinégereknek van joga leszúrkálni téged, neked nincs. Őket feltételesen szabadlábra helyezik 2 nap után, téged min 5 évre lecsuknak.


Óvatosan ezzel a késelgetéssel, nehogy aztán meghalj, mint Cozma. Én inkább önvédelmi oktatást gyakorlok. Fejleszd a mozgáskultúrádat, tanulj meg pár trükköt.


Rendőrökre ne számíts, a trafipaxolás leköti őket eléggé.

2012. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
gyakorlok szó helyett javaslokat akartam írni...
2012. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nyugodj bele,hogy bünteti a törvény felfegyverkezve elkövetett garázdaság cimén 1-5 évig honorálják, az igazságoddal meg elmehetsz a sóhivatalba sajnos a mai világban
2012. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Teljesen képzetlenül a késedet akár magadba is vághatod kb annyit érsz vele egyetlen támadó esetén is.
2012. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!