Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megvonható attól az embertől...

Megvonható attól az embertől a gyerek láthatási joga aki nem fizet gyerektartást?

Figyelt kérdés

Most 2 hetente láthatja 3 órát.

Gyerektartást nem fizet fél éve.

A gyerek nem kíváncsi az apjára mert az nem foglalkozik vele, csak leülteti a tv elé és otthagyja.

Az "apa" sem szereti a gyerekét, csak arra kell neki hogy bosszantsa az anyját.

Mikor vissza kellene hoznia a gyereket a családsegítőhöz ahol az átadásátvétel történik rendre elkésik "véletlenül" de ott sem szólnak nekiérte mert "olyan rendes".

A gyerekének karácsonyra vett egy 100! forintos babát, de a családsegítőbe bevitt nőnapra egy tálca krémest a hölgyeknek......

Ennek szeretnék véget vetni.


2012. márc. 19. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem vonható meg!

A láthatáshoz a gyereknek is joga van, ezért pusztán ilyen indokkal azt nem vonják meg, a két dolognak (tartás fizetése és láthatás) nincs köze egymáshoz.

2012. márc. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gyereknek joga van . Ahhoz viszont nincs joga hogy ne menjen. Mert nem akar menni.
2012. márc. 19. 10:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt a bíróságon kell tisztázni, te nem dönthetsz ebben az ügyben.

Sajnos, ezek a szabályok.

2012. márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hány éves a gyermek?
2012. márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
5
2012. márc. 19. 21:31
 6/10 anonim ***** válasza:
tehát annyi a célod, hogy az apa soha többé, egyáltalán ne láthassa többet a gyerekét?
2012. márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak olyan esetben vonatható meg a láthatás, ha az apa káros hatással van (akár lelki) a gyermek fejlődésére. Gondolok itt olyanra, hogy pl. alkoholista lenne, és a gyermek felügyelete alatt sem tudna ellenállni a szenvedélyének, vagy fizikailag bántalmazná..

Megmondom őszintén, én soha nem tiltottam a volt férjemnek, hogy láthassa a gyerekeinket, sohasem neveltem ellene őket, pedig ő is hol fizet (akkor is keveset), hol nem, de amikor nagyobbak lettek, már látták ők maguk is, hogy milyen ember az apjuk. Én csak azt tudom tanácsolni, hogy légy türelmes, el fog jönni mindennek a maga ideje. Kitartást!

2012. márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Eltaláltad, alkoholista.
2012. márc. 20. 09:22
 9/10 anonim ***** válasza:

a gyerek azért nem akar az apjával lenni

mert ezt kéred tőle


anyu szomorú lesz

ha szereted aput

2012. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

két hetente három óra időtöltés az aztán szörnyű

ez alatt züllött lehet valaki

biztosan

2012. márc. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!