Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a különbség az Európa...

Lestat_626 kérdése:

Mi a különbség az Európa Tanács, az Európai Tanács és az Európai Unió Tanácsa között?

Figyelt kérdés
Mert ha jól tudom, akkor az Európa Tanács 1949-ben jött létre és ez az alapja a nyugati országok politikai együttműködésének. Az Európai Tanács és Európai Unió Tanácsa azok pedig az EU intzéményei. De mi a különbség a kettő között? Vagy valamit nagyon félreértelmeztem? :S Please, help.
2012. márc. 25. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az Európai Unió Tanácsa:

Az unió változó összetételben működő kormányközi döntéshozatali szerve. A szakminiszterekből álló kilenc (különböző összetételű) tanács adja meg az Európa Unió Tanácsa teljes tevékenységét.


Az Európai Tanács:

Az unió állam- és kormányfőinek és az Európai Bizottság elnökének testülete, az unió csúcsszerve, amely alapvetően meghatározza az unió általános politikai irányvonalait.


Az Európa Tanács:

Laza kormányközi együttműködés keretében jött létre 1949. május 5-én, és nem az Európai Unió intézménye.


Remélem kielégítő volt a válasz!

2012. márc. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Akkor jól értelmeztem... :D

Még az lenne a kérdésem, hogy mit jelent az, hogy "az Európai Tanács elnöke 2009-ig a soros elnökséget ellátó ország miniszterelnöke"? Mi az egyáltalán, hogy "soros elnök"? És ez most Mo., igaz? Vagyis akkor most az Európai Tanács elnöke Orbán Viktor, Mo. miniszterelnöke?!

2012. márc. 25. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:

az Európa Tanács nem az Európai Unió szerve

ahhoz semmi köze!!!!

az Európa Tanácsnak a szerve pl. a Strasbourgi Emberi Jogi Bíróság

2012. márc. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Európai Tanács = csúcsszerv

állam/kormányfők gyűlése

(élén Hermann von Rompuy-jal)


itt van a soros elnökség (félévente egy-egy állam áll az elnökség élén, de úgy, hogy nem a min.elnök az Európai Tanács elnöke, hanem továbbra is Herman von Rompuy)

***

Európai Unió TAnácsa = MIniszterek TAnácsa

(szakpolitikák összehangolása, miniszterek)

2012. márc. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2011.01.01-2011.06.30. ig volt magyaro. az eu-i tanács soros elnöke


nem volt a magyar min.elnök az eu-i tanács elnöke

2012. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!