Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állampolgársági kérdésben...

Állampolgársági kérdésben tudna valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Hihetetlen, én már minden "illetékes" helyet körbe telefonáltam, és oly mértékű debilitással találkoztam hogy nem kaptam választ a kérdésemre, egyszerűen kijelentették, hogy fogalmuk nincs hogyan van ez.


Röviden:

A spanyol állampolgárságot szeretném felvenni, és oké, ez intéződik, de az a kérdésem, hogy most Unión belül már valóban nincs kettős állampolgárság? Azaz ehhez le kell adnom akkor a magyart? Na pl. ezt se tudták ...


Aztán az amásik része, hogy ha netán meg mégse adják meg a spanyolt, én pedig leadtam a magyart, akkor lehetséges olyan helyzet, hogy nem lesz állampolgárságom ? Csak mert a spanyol kérelemben volt ilyen kategória, hogy "állampolgárság nélküli", de nemtom nálunk van-e ilyen.

Ha valaki otthon vana témában, megköszönném, ha segítene, mert egyszerűen hihetetlen, hogy igazából egzakt választ nem tudnak nekem adni. Hogy is működik ez?

Köszönöm előre is!


2009. jún. 14. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem van kettős állampolgárságom, baromság, hogy megszűnik.

Azt, hogy le kell-e adnod a magyart azt a spanyolok tudják megmondani. Van (pl. az amerikainál) hogy csak akkor adják meg, ha minden más állampolgárságról lemondasz. Mert ezzel bizonyítod, hogy te mindenképp amerikai akarsz lenni. HOgy ilyen van-e a spanyolnál, azt tőlük kérdezd.

A magyaroknak mindegy, itthon nem veszik el az állampolgárságod akkor sem, ha hat másikat szerzel mellé.

Tehát csak a spanyolokon múlik, kérdezd a követségetm vagy aki intézi az állampolgárságod.

2009. jún. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Oké, köszi, bocsi ez így elsőre vadnak tűnik de + 1 kérdés:

Most az Unión belüli országok között még létezik a politikai menekült státusz ?

Nekem erre a követségen azt mondták, hogy nem tudják pontosan, de mivel magyarország "elvileg" demokrácia, ezért úgy gondolják, hogy nem, de aztán röhögtek közben végig. Na lényeg, hogy ők sem tudták ... A spanyol illetékes meg nem válaszol, hát ugye mostanában igen nagy botrányok vannak a külföldiekkel kapcsolatban, mondhatni utálják őket finoman szólva, és egy ilyen kérdésre sztem meg se mozdulnak, nemhogy válaszoljanak.

Köszönöm.

2009. jún. 14. 11:48
 3/13 anonim ***** válasza:

"politikai menekült státusz Magyarországgal szemben már 89 óta nem létezik. Erre hivatkozva nem fogod megkapni a spanyol állampolgárságot.

HOgy megkapd ott kell élned pár éve, munkád és ingatlanod kell hogy legyen, akkor megadják, de egyébként nem.

Vagy oda házasodsz, de akkor is pár év.

2009. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
EGyébként még mindíg gondolkodom, hogy mire föl kértél volna politikai menekült státuszt, ha egyáltalán lenne ilyen. Mire gondoltál? (megjegyzem, nem csodálkozom, hogy nevettek)
2009. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kettős állampolgárság csak ott létezik, amelyik állam ezt megengedi. Ez nem függ az Uniótól, az egyes tagállamok belső jogalkotása rendezi a kérdést.


Magyarországon pl. létezik kettős állampolgárság. Ha Spanyolországban nem létezik, az pech.


Politikai menekültstátusz valóban nincs már tagországok egymás közötti viszonyában.

2009. jún. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

11:56

Nem nem !!! Félreértettél! Egyrészt nem azon nevettek, hanem amolyan komikusan hogy "elvileg jogállam" és ezért nem lehet ...

Mindegym nem ez a lényeg, ez csak mondjuk úgy egy extra kérdés volt részemről, de köszi. Nem ez alapján van folyamatban az állampolgárságom, ez már régebben volt, egyébként speciel ők 10 év ott élés bizonyítását kérik (mármint legálisan persze).

Na arra meg nem is válaszolok, hogy velem 2004-ben is történt olyan, ami alapján nyugodtan kérhetném a politikai menekült státuszt, de hagyjuk, mondom nem erről van szó.

Van egy kisgyreekem, de az a helyzet, hogy az nem elég, kérik a 10 év legális tartóüzkodás bizonyítását, na ez pedig olyan határeset nálam.

De nem arra gondoltam, hogy ha ez nem jön be, akkor majd jön a menekül státusz ügye :-DD Azt csak úgy kérdeztem kíváncsiságból na.

Köszi azért!


De még mindig amit nem értek:

Ha unión belül ugy emegyünk ahova akrunk, na most mégis ki a frász hogyan bizonyítja mennyi időt voltam itt és mennyit ott stb? Maga a képtelenség ... Egyáltalán az a bizonyos 3 hónapos turista-tartózkodási szabály még érvényben van uniós országok között?

Nálam a probléma annyi, hogy ugyan voltam és vagyok ott, csak éppen nem bejelentve, merthogy azt meg nem engeedik. Azaz egy ördögi kör, mert ha meg nem vagyok bejelentve, akkor nem tudom bizonyítani. Hát izgi.

De még jogász se tudott erre nekem egzakt választ adni, tehát ezek szerint nem olyan egyértelmű a helyzet (és a nagykövetség se, bár azok most főleg mindenkit eleve elhajtanak, mert iszonyú nagy idegen-ellenesség van most éppen Spanyolországban sajnos).

2009. jún. 15. 11:28
 7/13 A kérdező kommentje:

12:51

köszi, ez elég lényegretörő, de még így is marad pár nyitott kérdés ...

2009. jún. 15. 11:29
 8/13 anonim ***** válasza:
A spanyolok nem adnak állampolgárságot, ha az eddigi állampolgárságról nem mondasz le. Csak egyes kivételes esetekben tekintenek ettől el: pl. ha valamely volt spanyol gyarmat állampolgára vagy, vagy pedig az 1492-ben elüldözött zsidók leszármazottja vagy, ill. egyik szülőd spanyol államolgár, a másik meg nem az.
2009. jún. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi, na ez most agyon hasznos infó volt nekem, de nincs is ezzel bajom, lemondok én amagarról szívesen, de még mindig marad a kérdés, mégis hogy a frászba bizonyítsam, hogy én 10 éven keresztül ott éltem? Az igazság az, hogy ingázom a két ország között és talán fele-fele időt vagyok mindkettőben. Na de itt jön amit nem értek, azaz ma már az Unión belül nem lehet beszélni kilépésről meg belépésről, nem pecsételgetnek stb, azaz mégis ha én tegyük fel ott vagyok 1 éven át folyamatosan, azt hogy a frászba tudom bizonyítani? Tanúkkal? Mert más nem jut eszembe. Hát nehéz ügy, a 10 éve slegális tartózkodás lenne a feltétel, csak most így Unión belül mi a legális? Hiszen tartózkodhatok én akármennyit is uniós országban bejelentett cím nélkül, nem? Vagy erre van valami megkötés? De még ha feltételezzük, hogy van, ezt lehetetlen ellenőrizni, azaz megint az jön elő, hogy az van amit állítok, és tanúkkal alá támasztom?


Na nekem erre nem tudott az állampolgársággal foglalkozó spanyol minisztérium választ adni, és elő jött azzal, hogy kivételes esetben létezhet méltányosságból való engedélyezése az állampolgárságnak. Na ez nagyon jó, de mégis akkor ez meg hogy zajlik? A feltételeket figyelmen kívül hagyva írnom kellene egy méltányossági kérelmet az államfőnek, azaz esetükben a spanyol királynak? Ő az illetékes?

Eyy de jó lenne tisztában lenni, évek óta nem mozdul semmit előre az ügy de még csak információ szintjén se. Ha valaki otthon van ebben, továbbra is köszönök minden segítséget, az utolsó válaszoló látom a spanyol viszonyokat ismeri ... ha esteleg van még ismerete arról, amiket itt megfogalmaztam, válaszoljon légyszi.

köszi

2009. jún. 16. 11:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, tanúkkal. Ha pedig dolgoztál is ott, akkor a munkaadóval.

Nem biztos, hogy okirati bizonyítékra vágynak.

2009. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!