Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha teljes páncélzatban és egy...

Ha teljes páncélzatban és egy kétkezes csatabárddal (laikusok kedvéért: nagy balta) besétálok egy plázába azért megbüntetnek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy karddal valószínűleg nem lehet (ha mégis, akkor javítsatok ki), elvégre x pengehossznál hosszabb, de egy marhanagy csatabárddal? Semmit sem csinálnék, csak sétálnék, meg max fotóztatnám magam egy-két vidám kínai túristával.

És hogy miért tenném? Csak. Mert sajt.


2012. márc. 26. 05:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Meg.
2012. márc. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
És csak mellékesen jegyezném meg csatabárd és kard közt jogi szempontból nincs különbség. De szerintem nem a pengehossz, hanem garázdaság miatt. :D
2012. márc. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Hát ha én bent lennék akkor kettétörnélek :D
2012. márc. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Csak úgy érdeklődésképpen: volt már rajtad teljes páncélzat? Mármint a rendes fajtából, láncinggel. Elég kevesen tudnak azzal csak úgy sétálgatni, és főleg nem annyira lenne hangulat a fotózkodáshoz.
2012. márc. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Cruppellarius vért volt rajtam még gladiátor koromban. Az technikailag fedte a teljes tástyemet, van saját láncingem is, tudom, hogy miről beszélek.

Tegyük fel, hogy kemény gyerek vagyok, na :P

valaki írta a garázdaságot... ez miért az?

2012. márc. 26. 06:46
 6/17 anonim ***** válasza:
18%
Akkor éjjel a pszichiátrián alszol az biztos.
2012. márc. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha felhívnád a rendőrséget és megkérdeznéd? A válaszukat vedd fel és töltsd fel a youtube -ra.
2012. márc. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

A biztonsági őrök biztos megkérdeznék mit csinálsz.

Esetleg meg lehet állapodni az áruház üzemeltetőjével, de akkor elkérik a jutalékot.

2012. márc. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Shai-Hulud ***** válasza:

#8


Jutalékot???

Ha híre megy, hogy egy bolond talpig biliacélban pózol a pláza közepén, még ők fizetnének, csak csalogassa a bámészkodókat!


:-D Pedro

2012. márc. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A csatabárd minenképpen közbiztonságra veszélyes eszköz. A bézbólütő is az, annak sincs pengéje. Egy szöges léc is az.


Közterületen szétszerelve (ha szétszedhető), vagy tokban, táskában kell tartanod. A lényeg, hogy ne tudd egyből elővenni.


A sisak miatt könnyen lehet, hogy be sem engednek (bankba sem mehetsz sisakban), ha van a plázában bankfiók, akkor sanszos, hogy a sisak kizáró.


Amúgy szólj, ha meglépted, hogy hova töltötted fel a videót!


Egyébként egy hagyományőrző rendezvényen, vagy akár a Visegrádi Palotajátékokon évről évre több tonnány nehéz vas fordul meg, az is közterület, mégis lehet. Gondolom az be van jelentve a rendőrségnek, kötelező, hogy legyen elsősegélyhely - tehát itt átmegy sok előzetes engedélyezésen, jóváhagyáson a folyamat.


Hagyományőrzőknek is kell hordási papír (szerintem rendőrségi ellenjegyzéssel), hogy te alkalmanként ilyen eszközzel mászkálsz, az alkalmak pedig a gyakorlást (edzést), illetve a bemutatókat jelentik. A Mekibe nem ugorhatsz el csak úgy egy pallossal, hogy azzal kanalazd ki a shake-et!

2012. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!