Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ügyvéd hogy képes pénzért...

Egy ügyvéd hogy képes pénzért gyilkosokat is védeni akár?

Figyelt kérdés
Nincs lelkiismeret furdalása közben/után?

2012. márc. 29. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nekem is eszembe jutott. De a jogi egyetemen úgy tanítják, hogy a védelem mindenkinek kijár, ráadásul egy gyilkost például biztos, hogy óriási kihívás ha nem is a szó szoros értelmében védeni, hiszen az ügyvédek is ezt elutasítják, hanem az összes körülményt nézve a legenyhébb büntetést kihozni. Nagy koponya, akinek ez sikerül és hamar híre megy.
2012. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
A megelhetesuk erdekeben sok penzert barkit megvedenek es alt. talalnak jogi kiutat a legnagyobb bunozok vedelmere is ez attol fugg mennyit kapnak erte
2012. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Azért ha figyelmesen néz valaki egy hírt és nem ösztönösen háborog az észreveszi, hogy legtöbbször a gyilkosok védője nem felmentést kér, hanem más,enyhébb bűncselekményre akarja kihozni az ügyet vagy telenyomja enyhítő körülményekkel a védekezését. Ha egy ügyet minden pontján megvizsgál valaki,akkor bőven akadhat olyan körülmény,ami más jogi megítélés alá esik pl. a vád szerint aljas indokból elk. emberölés,de a védelem kizárja az aljas indokot. Sokszor van olyan, hogy az ügyész olyat is ráakar húzni a gyilkosra,ami ténylegesen nem történt vagy máshogy történt.
2012. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy gyilkosnak mért kell a büntetését enyhíteni?Ha embert ölt vagy akart az bűnhődjön!Egy emberéletet nem lehet leülni szerintem.Aki lopott annál azt mondom okés enyhítsenek mert pl. anyagi gondokkal küzd.Meg aki önvédelemből ölt azét is.
2012. márc. 29. 16:36
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Általában nem elég egyértelmű a bűnösség, meg persze sok gátlástalan ügyvéd is van, nem véletlenül vannak ügyvédes viccek.
2012. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenkit megillet az ártatlanság vélelme, tehát mindenki ártatlan, amíg be nem bizonyítják, hogy bűnös.
2012. márc. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én ma olvastam hogy a Cozma-gyilkosság vádlottjaira kér enyhítést az ügyvéd.És itt bebizonyosodott hogy bűnösök.
2012. márc. 29. 17:26
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Mindenki ártatlan, míg a bíróság ki nem mondja hogy bűnös.


Elfeledkeztél a jogos önvédelem során elkövetett emberölésről.

2012. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dizus ***** válasza:
Miért ne lehetne egy gyilkosnak a büntetését enyhíteni???Minden ügy különbözik valamiben a másiktól,akkor mindenki aki embert ölt az kapjon ugyanolyan büntetést,kedves kérdező? És hogy konkrétan válaszoljak is a kérdésedre: ügyvéd nem véd pénzért gyilkosokat!!! Szerintem ilyet még Te sem hallottál,vagy nem érted a saját kérdésedet!
2012. márc. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert az ügyvédnek ez a dolga.Az ügyész besároz az ügyvéd pedig próbálja lemosni , néhol sikerül neki néhol pedig nem.Azok az emberek akiknek a kilakoltatás a feladata szerinted ők szívesen csinálják?Nem , de ez a dolguk bármilyen sz@r is de meg kell csinálni.
2012. márc. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!