Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan vélekedtek a méreginjek...

Hogyan vélekedtek a méreginjekció általi halálról?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ilyen nincs magyarországon, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szerintetek kegyetlen módszer vagy sem?

Én véleményem szerint (és amit wikipédián olvastam) eléggé kegyetlen 1 módszer, de jogosnak tartom, mert akit ilyen halálra ítélnek, az olyan bűncselekményt követett el(erőszakolás, gyilkolás vagy mindkettő egyszerre) amiért megérdemli hogy meghaljon!


2012. márc. 30. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én ellenzem a halálbüntetést, szerintem a halál túl könnyű büntetés az ilyen embereknek, én inkább dolgoztatnám őket életük végéig és ebből még a társadalom is profitálna.
2012. márc. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Csak a barbár és erkölcstelen népek alkalmaznak halálbüntetést, egyik formáját sem tartom humánusnak, mert egyformán embertelenek. A halálbüntetésnek elsődleges (és általában kizárólagos) funkciója, a bosszú, aminek nincs méltányolható indoka. A további bűncselekmények megelőzését, mint célt egészen kivételes esetekben talán el lehet fogadni, de a méreginjekció alkalmazásának a körülményeit elég szadistának tartom.
2012. márc. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Támogatnám, ahogy támogatnám a pedofilok kasztrálását is.
2012. márc. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shai-Hulud ***** válasza:
42%
És a hamis tanúzókat (akik miatt kasztráltak egy egyébként nem pedofilt) mivel büntetnéd?
2012. márc. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Shai-Hulud ***** válasza:

Ja, és mivel kárpótolnád az ennek következtében kasztrált embert?

Kezébe adnád a zacsiját, hogy bocs, de tévedés volt, nyugodtan megtarthatja???

2012. márc. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Az összes kivégzési mód egyik "legcsendesebb módja"már ha lehet ezt a kifejezést használni.Én személy szerint soha nem elleneztem a halálbüntetést,mert mindennek van egy miértje.Aki kegyetlenül,szándékosan meggyilkol egy embert az nem érdemli meg,hogy éljen tovább.Hogy ez is kegyetlen??Az lehet sőt az... kegyetlen.De nézzük azokat a gyászoló hozzátartozókat akik belerokkannak,öngyilkosok lesznek,a szerettük elvesztésébe velük senki nem törődik?Majd 'elmúlik alapon nem szabad támogatni a halálbüntetést?Nem,ez nem így van.Ez egy szükséges rossz.
2012. márc. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Túl humánusnak tartom. Kivinni a tisztelt bűnöző urat a főtérre és ott 1 lámpavasra felhúzni.Kint hagyni pár napra had száradjon.Ennek lenne elrettentő ereje nem a börtönben henyélésnek.

36F

2012. márc. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
"Csak a barbár és erkölcstelen népek alkalmaznak halálbüntetést, egyik formáját sem tartom humánusnak, mert egyformán embertelenek." Ez most komoly?Öltek már meg hozzátartozódat?Érezted a szenvedést meg a tehetetlenséget?Az őrületet?A gyilkosok emberségből ölnek?Kocsog liberális f@sz!
2012. márc. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a börtön, az őrzés nagyon sokba kerül

zacskóragasztásból nem keresnek annyit, hogy megérje őket ott tartani.


a halálbüntetésről az a véleményem, hogy túl nagy kockázat, ha csak csekély hibaszázaléka is van.


emlékeztek atta, amikor egy kék opellel benzinkutat raboltak, és mit tesz isten, két ugyanolyan kinézetű pasit fogtak le ugyanolyan opellal, de nem ők voltak, és a végén ez ki is derült.

Mi lenne súlyosabb bűncselekmény esetén, halálbüntetés idején ??? !!!!!

2012. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!