Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van olyan internetes forrás,...

Van olyan internetes forrás, ahol hozzáférhetek a jogaim leírásához, a büntetőtörvénykönyvhöz és egyéb perekben hasznos információkhoz?

Figyelt kérdés

Be szeretném perelni a matematika tanáromat abban az esetben, ha év végén megbuktat. Az eddigi évek során, bár nem voltam jó ebből a tantárgyból, de abszolúte teljesítettem a követelményeket, ahogyan most is, viszont az új tanárom személye kifogásolható, hozzáállása bizarr, esélyt sem adott nekem(sem az osztálynak, de az nem különösebben érdekel), hogy értelmes félként tekintsen rá, hanem rögtön idiótának titulált mindenkit. Egy diákkal kivételezik, aki egyébként fogékony a tárgyra, de így is rengeteget tanul rá, gyakorlatilag bizonyíthatnám, hogy egy rosszul sikerült érdemjegyét a tanár egyszerűen nem írta be. A pontozásán is van kivetnivaló. Amióta ő a tanár fogytam, depressziósabb lettem, reggelente egy órával előbb kelek, hogy tanuljak, de amint belép a terembe, ez mintha mit sem érne, a jelleme mindezt semmissé teszi, hatással van rám és a tudásomra, az önbizalmam teljes mértékben lecsapolja.. IGAZSÁGOT AKAROK.


Tudom, hogy semmi esélyem a perben, de meg fogom tenni, hogy megmutassam, nem vagyok egy a sorsukba beletörődő itt élők közül, és legfőképp, hogy NEKI megmutassam, hogy egy ambiciózus emberi lény vagyok, akire nem tekinthet egy csellengő jövőkép nélküli senkire!


Már betöltöttem a 18-at, miket kell tudnom, mire kell számítsak és az iskolából való kizáráson kívül, milyen következményei lehetnek, ha vesztek?


2012. ápr. 1. 10:32
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Én magam kívánom felkutatni a joghézagokat, mikből kiindulhatok, mindent tüzetesen átvizsgálva.
2012. ápr. 1. 10:33
 2/43 tetro ***** válasza:
és ehhez mi köze van a BTK-nak? el fog keseríteni. ilyenért szerintem még az Egyesült Államokban sem perelhetnél, nem hogy itthon...
2012. ápr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Igen, őrültségnek hangzik. És? Ha köztársasági elnök lennék elindulhatna a per? ...
2012. ápr. 1. 10:56
 4/43 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Akkor sem, törvény előtti jogegyenlőség van.


Ha úgy érzed, hogy jogtalanul buktatnak meg, kérhetsz bizottság előtti vizsgát. De nem nagyon tanácsolom. Megbuktatni ugyanis csak azt lehet, aki tudásszintben elég közel áll a bukáshoz, és ebben az esetben a bizottság eléggé szigorú szokott lenni.


De persze próbálkozni lehet.

Helyedben inkább megtanulnék annyit, hogy ne akarjanak megbuktatni.

2012. ápr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérj osztályozó vizsgát, azt minden további nélkül megteheted. Azt kérheted akár más iskolában is, tök idegen tanárok előtt.

De ott is megbukhatsz.

2012. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

11:02


Ezt teszem, de fennáll a veszélye, mivel temérdektelen mennyiségű jegyet osztogat, a heti 4 óra helyett 6 óra van, nem is erre a fakultációra jelentkeztem, de az igazgató ennyivel letudta "nem tudok másmilyent indítani", így most mintha az ő kis királysága lenne az egész, minden nap van óra, van amikor kettő is... Egyértelműen kitűnik, hogy humán beállítottságú vagyok (a jog is érdekel), miért kell szívózni? A magatartásom is kifogásolhatatlan...

2012. ápr. 1. 11:07
 7/43 anonim ***** válasza:

"esélyt sem adott nekem(sem az osztálynak, de az nem különösebben érdekel)"

Pedig kéne, hogy érdekeljen, mert per esetén ők lesznek a tanúk (anélkül ritkán van per), ők mit fognak mondani.

Ne várd automatikusan, hogy melletted fognak állni, tudod, ha a per úgy "sül el", hogy a tanár marad, akkor akik melletted voltak, igencsak megisszák a levét!

Fogják ezt vállalni????

2012. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

Abban az esetben van esélyed, ha nem csak te látod így a helyzetet.

Ha az osztályátlag jelentősen romlott, és minden diák úgy látja, hogy a tanár alkalmatlan, akkor összefoghattok, lehetőleg szülőkkel, diákönkormányzattal együtt, és ebben az esetben szakmai bizottság elé viszik az ügyet. Főleg, ha bizonyítani tudod, hogy egy rossz jegyet nem írt be a lieblingjének.


Ha arról van szó, hogy csak keménykedni akarsz a tanárral, mert nem fűlik a fogad a tanuláshoz, és egyedül fogsz vele szembeszállni, akkor felejtsd el.

Hosszú évekig éreztetni fogja a hatását egy ilyen akció, akármi lesz is a kimenetele.

2012. ápr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

ma 11:14


Szerintem a tanúkkal nem lesz gond, 2 ember nem áll bukásra kb, a többi mind. Azért nem érdekel, mert jó részük valóban egy idióta, szóval nem szívesen égetném le önmagam, más-részük pedig beszari lenne kiállni.. de megoldható lenne.

2012. ápr. 1. 11:19
 10/43 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy 2 részre van osztva az osztály, a másik felénél senki nem áll bukásra, nálunk meg igen. A másik fél viszont jelentősen le van maradva az anyaggal, gyakorlatilag tudásban alacsonyabb szinten állnak nálunk, ők mégis mind átmennek.. ez csakis a tanárok személyének köszönhető, undorodom a közoktatástól.
2012. ápr. 1. 11:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!