Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi úton követelheti e tőlem...

Irdatlannoby kérdése:

Jogi úton követelheti e tőlem a számítógépét úgy hogy erről semmilyen írásos dokumentum nem volt rögzítve?

Figyelt kérdés

Volt egy nagy teljesítményű asztali számítógépem amit egy személlyel elcseréltem egy hordozható notebookra, különböző értékek miatt árkiegyenlítésével ráfizettem a gépére viszont a papírjait nem cseréltük el (számla, garancia levél),3 nap után meggondolta magát a cseréről - de előtte két napig meg volt elégedve a géppel - és követeli vissza a cserét, én viszont azóta kiegészítő eszközöket vásároltam több mint 30 ezer forint értékben a notebookhoz és én nem akarom e miatt a vissza cserét meg más okokból sem.

A cseréről én részemre két szemtanú van akik tudják igazolni hogy a csere megtörtént, a személy saját akaratából kényszerítés nélkül megegyezés után történt a csere,csalásról nincs szó, tisztességes üzlet volt.



2012. ápr. 3. 15:26
1 2
 1/16 Salx Narval ***** válasza:
Nem, mivel ti szóban egyeztetek meg, itt szerződésről, ami megtámadható lenne, nem beszélhetünk. Viszont te sem követelheted már a gép papírjait, vagy odaadja vagy nem, de nyilván, neki is kellenek a te géped papírjai. Gyakorlatilag mind a ketten zsákbamacskát vettetek.Ebben az esetben csakis a másik fél becsületességére alapozhattok.Az mondjuk mindenképp elvárható, hogy megvásárolja tőled a bővítményeket, mármint, ha mégis visszacserélnétek a cuccot.
2012. ápr. 4. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Erre voltam kíváncsi.
2012. ápr. 4. 06:51
 3/16 anonim ***** válasza:

"Nem, mivel ti szóban egyeztetek meg, itt szerződésről, ami megtámadható lenne, nem beszélhetünk."

Kedves Első válaszoló nyilván még nem hallott arról, hogy szerződés háromféleképpen köthető:

- írásban

- szóban

- ráutaló magatartással.


Az utóbbi kettő nálatok minden kétséget kizáróan megvalósult. Szerződés van köztetek, ez nem kérdés. Még ráadásul teljesült is, innentől kezdve letagadni sem lehet.

Szavatossági jogokat gyakorolhat a másik fél, a Ptk-nak megfelelően.

2012. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szavatossági jogokat gyakorolhat a másik fél, a Ptk-nak megfelelően.

Ez mit jelent?

2012. ápr. 6. 16:15
 5/16 A kérdező kommentje:
Ezáltal akkor visszakérheti a cserét?
2012. ápr. 6. 16:18
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha hibás volt a teljesítés, akkor igen.
2012. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ahogy a második mondja
2012. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Salx Narval ***** válasza:
Én azt írtam, hogy jogilag megtámadható szerződésről nem beszélhetünk. Mivel 2 tanú előtt, kikötések nélkül történt a csere és ezt mid a két fél elfogadta,ezért nincs mit követelni. Akkor lenne lehetőség elállni a cserétől, ha tanúk előtt, próbaidőre, ill garanciavállalásra kötöttek volna megállapodást.Végül is, ha annyira tekergetjük a dolgot, a másik fél köteles lenne, a ráfizetés után, adózni is.
2012. ápr. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Salx Narval ***** válasza:
Meg csak annyit fűznék a dologhoz, hogy nem beszélhetünk hibás teljesítésről, hiszen tanúk előtt megtörtént a csere ill a pénzátadás. A másik fél, még csak nem is a jótállási jogokra hivatkozik, hanem csak simán meggondolta magát.
2012. ápr. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Én azt írtam, hogy jogilag megtámadható szerződésről nem beszélhetünk." de beszélhetünk szerződésről, még jogilag is lenne lehetőség megtámadni, csak jogalapja nincs hozzá


itt egy megvalósult szerződésről beszélünk, ha a cseretárgyak és az átadásuk a megbeszélteknek megfeleltek, akkor még hibás teljesítésről sem beszélhetünk...vagyis azt követel, amit akar, polgári perre is viheti feleslegesen

2012. ápr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!