Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok-e eleget tenni...

Köteles vagyok-e eleget tenni szlovákiai bírósági tárgyalásra (büntetőügy) szóló tanúkénti idézésnek?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy elő nem vezettethetnek a szlovák hatóságok, de esetleg tartok attól, hogy ha a bíró a távolmaradás miatt megbírságol, azt valami EU-s bűnügyi együttműködés keretében behajthatják rajtam. (Egy pitiáner, telefonlopási ügyről van szó amúgy.)

2012. ápr. 5. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Megvárhatod azt is míg visznek, csak úgy többe kerül. :)
2012. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

' (Egy pitiáner, telefonlopási ügyről van szó amúgy.)'


Az pláne megér egy nemzetközi körözést. :D

2012. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen köteles vagy eleget tenni a bírósági idézésnek akkor is, ha nem Magyarországra szól.

És nem csak megbírságolnak, hanem akár elő is vezettethetnek - amihez elfogatóparancsot fognak kiadni.

Nem a te tiszted megítélni, hogy a "piti" ügy érdemes-e arra, hogy oda utazz. A költségeid megtérítését természetesen kérheted, és ha az időpont nem felel meg, kimentheted magad - előre!!, de a végén úgyis el kell majd menned.

Esetleg megpróbálhatod kérelmezni, hogy jogsegély keretében itthon hallgasson meg a bíróság - ezt vagy engedélyezik, vagy nem.

De akkor írj rendes kérelmet, különben, hogy itt puffogsz, azzal nem érsz semmit.

2012. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!