Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emiatt tehetnek ellenem jogi...

Emiatt tehetnek ellenem jogi lépéseket?

Figyelt kérdés

2010 őszén(16 évesen) egy internetes oldalon kommentben r*bancnak neveztem egy ismerősöm ismerősét valamelyik közösségi oldalon megjelent képei miatt. Amikor megtudták, hogy én vagyok az, jöttek a fenyegetések, hogy ki lesz taposva a belem, meg jobban teszem, ha a hátam mögé nézek az utcán, szívesen "elbeszélgetnének" velem stb.

A mai délután a csaj nekem esett egy parkban, elkezdett ugatni, pofozgatni, és jött oda a pasija, hogy jobban teszem, ha én most lelépek. A csajt nem akartam megütni, de tudom magamról, ha feldühítenek, akkor minimum a padba vágom a fejét, hogy amíg a pasijával verekszem, addig ne támadjon hátba. Már éreztem, hogy ez lesz, mivel a kezem is emelkedett már, és mereven remegtem, ami nálam a düh jele. Jobbnak láttam otthagyni, mivel küzdősportra járok, így megvan a tudásom, hogy megöljek egy embert, és hát a pasi magasabb, testesebb mint én, szorult helyzetben lehet megtettem volna, mert olyankor én teljesen az ösztöneimre hagyatkozom, így aztán elmentem...

A r*bancozás miatt tehetnek ellenem feljelentést becsületsértés vagy bármi miatt? Vagy csak készüljek arra, hogy esetleg majd az utcán hátbatámadnak?

17/f


2012. ápr. 17. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A ribizliért nem, de ha megütöd igen. Ha jársz küzdősportra, akkor meg tudod magad védeni anélkül, hogy komolyabb bántódása essen valakinek.
2012. ápr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Pont azért jöttem el, mert ha elborul az agyam, ki tudja, mit csinálok. Mindenesetre következményektől függetlenül én tartom azt a véleményem, és nem áll szándékomban megváltoztatni, se bocsánatot kéri...
2012. ápr. 17. 17:11
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Szólásszabadság megengedi, hogy azt mondj, amit akarsz. A fenyegetésük viszont jogi lépéseket követelhet - nálam. Úgyhogy te kihasználhatod ezt a kis kaput.
2012. ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te lehetel feljelentést,több ember előtt elkövetett fenyegetés,botrányos viselkedés miatt.Tanúk vannak legjobb.
2012. ápr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt az összevissza feljelentgetést. A rendőrség úgy elhajt, hogy Rómáig meg se állsz. Feljelentést nincs értelme tenni se neked se nekik. Azonban ha tettlegességre kerül a sor, akkor lesz belőle ügy (feltéve hogy 8 napon túl gyógyuló sérülés).
2012. ápr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha felfogadnak iszonyat pénzért egy jó ügyvédet, az kicsikarhat valami semmi büntetést de nem hiszem hogy erre ennyit költenének.


Bár a pofozkodással vigyázz. Egyrészt azért már komolyabb büntetés jár. Ha meg tudod hogy elszáll az agyad akkor a végén jön a 10 év börtön olyanok között akik kemény legényeket d.gnak reggelire...

Másrészt én is 14 évig küzdősportoltam és láttam sok "keményen beszélő" srácot elterülve és láttam büntetőtárgyalásra igyekvőt valódi keményet is akinek "elszállt az agya"!

Szerintem tanuld meg kontrollálni magad mert akár pofozkodsz és nyersz de mész a börtönbe, akár vesztesz és az intenzívre kerülsz, egyik sem túl kellemes!

Nem mellesleg a bíróság a küzdősportot úgy tekinti hogy te tudod kit és hogy kell megütni és ha baja lesz akkor azt biztos szándékosan okoztad! Ha ő kigyúrta magát és megöl akkor vétlen emberölés. Ha te ölöd meg őt azt szándékosnak veszik majd. És ha csak 1 embert találnak aki bizonyítja hogy te mondogattad és tudod hogy kell "megölni" a küzdősporttal akkor sz.r ügy...


Csak önvédelemből és csak HIGGADTAN!!

2012. ápr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#3 Ne dobálózz szólásszabadsággal, ha fogalmad sincs mit jelent!


Amúgy tehetett volna feljelentést, de mivel magánindítványos eljárás így annak előterjesztésére 30 nap áll rendelkezésre amint a sértett tudomására jut. Semmi mást nem tehet, mivel az elévülés a büntetési tétel felső határa, becsületsértés esetében 1 év.


Én is tanultam sokáig küzdősportot és a legtöbbnek alapja az önuralom.

2012. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bárki, bármiért feljelenthet. Ezért is. Bár nem hinném, hogy a bíróság nagyon foglalkozna egy ilyen súlyú üggyel, legfeljebb akkor, ha kiplakátoltad hozzá a fél várost.
2012. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!