Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez ugye okirat hamisítás?

Ez ugye okirat hamisítás?

Figyelt kérdés
Anyám hitelt vett fel, amit most nem fizet rendesen. Amikor felvette, azt mondta, kell még egy név a papírra, de azt egy szóval sem mondta, hogy kezes/adóstárs lesz belőlem. Megadtam önként azokat az adataimat, amit nem tudott(adószám). De a papírt helyettem írta alá, tehát hamisított ugye? Mit tehetnék? Egyenlőre csak felszólításokat kapok, hogy fizessek helyette, amit nem tudok. Mi történik, ha esetleg tovább húzódik a dolog? A gyermekeim és családom fontosabb, ha rajtam követelnék, elmondanám, hogy ott sem voltam a szerződés aláírásakor. Ezt egy íráselemző alátámaszthatná, hiszen elég sajátságos (csúnya) az írásom. Persze, az ott dolgozó hölgy is hamisított ezáltal. Ha feljelentem, akkor engem is felelősségre vonhatnak? Bár én úgy gondolom, ez részemről félrevezetés, és jóhiszeműség volt. Vele mi lenne? Az életét nem akarom tönkretenni egy feljelentéssel, de fizetni sem fogok helyette. Sajnos több hitele is van, nem gondolja át a dolgait.
2012. ápr. 19. 10:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Persze ez okirat hamisítás,ha nem akarsz fizetni akkor fel kell jelentened édesanyádat.

Nem könnyű helyzet az biztos.

2012. ápr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
100%
Igen, ez okirat hamisítás, lecsukni nem fogják ha nem volt előtte priusza. Téged nem vonnak felelősségre mert nem tudtad miért kéri el az adataid. De mindenképp beszélj egy ügyvéddel mielőtt lépéseket teszel.
2012. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
ezt ügyvéddel kellene megbeszelned,mivel a bankot is átverte ez csalásnak minösül.
2012. ápr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el a felszólításokat anyádhoz és vond felelősségre : milyen jogon írta alá helyetted a hitelpapírokat?...

Mondd meg neki, hogy feljelented okirathamisításért, ha nem fizeti rendesen a tartozását!!!...


Ha még egy felszólítást kapsz, akkor menj be a rendőrségre és tedd meg a feljelentést : akármilyen kellemetlen, muszáj lépned, ha nem akarod, hogy hozzád menjen ki a végrehajtó vagy a te lakásodat árverezzék el az anyád miatt!...


Téged nem vonhatnak felelősségre, mert te nem tudtad, miért kérdezi anyád az adataidat, amit mondott, az nem arra utalt, hogy adóstársnak akarna beírni valahová!...

(Adószámodat más úton is megtudhatja, például belenéz az irattartódba és felírja a számát, míg te a kertben vagy.)

2012. ápr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen,okirat hamisítást követett el anyukád.Azt,hogy az adatokat megadtad,az egy dolog,hiszen anyukád tudhatja ezt enélkül is.

Mivel te lettél az adóstárs így tőled fogják követelni a tartozást.

Két dolgot tehetsz.

Az egyik,hogy kérsz részletfizetést,és szépen elkezded visszafizetni anyukád hitelét.Így nem lesznek további kellemetlenségek.

A másik,hogy elmész a rendőrségre,és feljelented anyukádat,hogy hivatalos helyen(bank) az aláírásodat oda hamisította,amiről neked addig fogalmad sem volt,amíg nem jöttek a felszólítások. Ha elindítod a pert,akkor igazságügyi írásszakértő fogja megvizsgálni,hogy kinek az aláírása szerepel az okiratban,és ki a hibás.Ugyanis hitelszerződésnél mindkét félnek ott a bankban az ügyintéző előtt kellett volna aláírni.vagyis neked is ott kellett volna lenned személyesen)

Ha valós az állításod amiért pert indítottál akkor anyukádat elítélik okirat hamisítás vádjával.1-től- 5 évig terjedő szabadságvesztéssel sújthatják.De ha szerencsés és soha nem volt dolga a rendőrséggel(nincs priusza) akkor feltételest is kaphat.A tartozást akkor anyudnak kell kifizetnie.

2012. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ma fogom megkapni egy ismerős, ügyvéd ismerősének az elérhetőségét, csak gondoltam hátha itt is olvashatok egy-két okos gondolatot.

Még egyszer köszönöm!

2012. ápr. 19. 11:05
 7/25 A kérdező kommentje:

Sajnos tudtam, hogy helyettem írt alá, hiszem a kislányom akkor született, semmiképp nem tudtam volna ott lenni. De az adóstárs szóval valóban csak az első felszólító alkalmával szembesültem.

Nagyon nehéz, mert rendőrségi ügy esetén gondolom azonnal elküldenék a munkahelyéről, szemét nem akarok lenni vele. De a saját családom nyugalma fontosabb. Fizetni nem tudok helyette.

2012. ápr. 19. 11:10
 8/25 anonim ***** válasza:
25%

Tehát nem írtad alá, viszont szóban megegyeztetek, hogy vállalod a kezességet, és csak praktikus okokból mentél bele, hogy írja alá a nevedben?

Tehát ha jól értem, akkor te voltál a f@sz, de képes lennél feljelenteni az anyádat magánokirathamisításért és csalásért?


"Amikor felvette, azt mondta, kell még egy név a papírra, de azt egy szóval sem mondta, hogy kezes/adóstárs lesz belőlem. "


Így kicsit más a helyzet, de mégis mit reméltél? Minek a neved egy olyan papírra, amihez semmi közöd?

2012. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nem érzem magam f@sznak, mert a kezesség nem hangzott el, csak azt tudtam, hogy helyettem aláírja.

Nem szándékozom feljelenteni, csak úgy. Ezt már írtam is, bár talán nem tartozom neked elszámolással.

Viszont a három gyerekemtől nem fogom elvenni a pénzt, mert az anyám nem tud gondolkodni. Ez lenne a legvégső lépés.

Már rengetegszer beszéltem vele erről, mert nem méri fel a tettei következményét, hitelt hitelre halmoz, amit aztán nem tud fizetni. Ez nem most kezdődött már.

Évek óta tart, és egyre mélyebben van. Az a gond, fogalmam sincs, mire veszi fel folyton a hiteleket, hova megy el neki.

2012. ápr. 19. 12:38
 10/25 anonim ***** válasza:
12:32! Ha szóban megegyeznek, akkor sem írhat az édesanyja helyette alá semmit, csak ha van meghatalmazása. Ez, gondolom, nem volt.
2012. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!