Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A büntetőtárgyaláson kötelezhe...

A büntetőtárgyaláson kötelezhetik a vádlottat vallomásra? Mondania kell bármit is a tárgyaláson?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Én nem modtam semmit, csak amikor az ügyész kihallgatott, akkor mondtam el, hogy nem csináltam semmit és panaszt tette a gyanusítás ellen. (Győr) eltelt 3 év és megjött a levél a tárgyalásra. Ott se mondtam semmit.


"Hölgyem, nem akarok magával beszélgetni"


Elnapolta a tárgyalást és 2 hét múlva kaptam egy levelet tőle, hogy újjabb nyomozást rendelt el. Beidéztek elmeszakorvoshoz és kijöttek a rendőrök a házamhoz több alakalommal, hogy megnézzenek. Majd írt egy ujjab idézést az eleszakorvos, amit nem kaptam meg és le akartak tartóztatni, mert nem jelentem meg az elmeszakorvosnál és ezért a bírónő ezt a tényt elrejtőzésnek itélte meg.

2012. máj. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem köteles.
2012. máj. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Minden képpen marhaság megtagadni a vallomást tételét. Ha bűnös vagy akkor azért, ha nem akkor azért.
2012. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

miért 0%-osak a helyes válaszok?



NEM köteles vallomást tenni a vádlott

2012. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. máj. 15. 12:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles vallomást tenni, és ezt a bírónak közölnie is kell veled.
2012. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!