Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az elévülés akkor kezdődik...

Az elévülés akkor kezdődik amikor a követelés esedékessé vált. Az esedékességet megelőző időszakokban peren kívüli kezdeményezéseket a bíróság miért nem veszi figyelembe?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért kéne figyelembe venni?
2012. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez az . Sajnos hogy figyelembe vette amivel el is utasította vagyoni kárigényeimet. Az ügyvédem sem érti mi történhetett a bíróval. Most a megyei törvényszéken fellebbezni kell. De a bírónak nincsen felelősségre vonási útjai?
2012. máj. 15. 16:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Kicsit zavaros a történet, az elévülést csak is az írásbeli felszólítás a kötelesség teljesítésére szakítja félbe, szóbeli fizessél már és hasonló kijelentések nem.
2012. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az történt hogy 12 éve munkahelyi baleset ért 10 éve ebből adódóan 67% rokkant nyugdíjas lettem. Tehát a keresetveszteségem a vagyoni kárigényem az 2002. évben volt esedékes . a munkáltató 2005. évben elismerte a kárigényemet s ígérte írásos nyilatkozatában hogy minden káromat megfizet. Csak hogy jogutód váltás történt. A jogutód is tudott a káraimról mivel egy másik perben már ö képviselte az alperest. E másik per úti elszámolási per volt. A jogutód alperesnek 2007. 03. 15. bizonyíthatóan felszólítottam hogy igényt tartok a vagyoni káraimra kértem a peren kívüli megegyezést.Mivel az alperes füle botját nem mozgatta ezért. 2010. 03.15. én postára adtam a vagyoni károm keresetét. Az igazságügyi orvosszakértő igazolta az állapotom nagyfokú romlását ami a belesettel összefüggő. Sajnos a bíró mindvégig az elévülésre hivatkozott, az alperes erre nem hivatkozott. a becsatolt elévülésit megszakító felszólítások közt talált a bíró egy a rokkant nyugdíjazásomat megelőzően alperesnek egy szintén megküldött felszólításomat ami az úti elszámolások és a személyiség jog megsértése miatt készült ez 2001. évben történt tehát ekkor nem voltam jogosult a vagyoni vagyis a keresetem veszteségének az igényére. Sajnos a bíró az elévülésre utalva elutasította keresetemet azzal indokolta hogy a 2001. es felszólításomra a munkáltató 2005. évi elismerése elévült az három éven túli időszak. Még elmondani sem engedte a bíró védekezéseinket, hogy a 2001. évi felszólítás az teljesen más ügyet jelent, valamint hogy 2001. évben még a vagyoni káraimra a keresetveszteségre nem is voltam jogosult. Kíváncsian várom a hozzászólásokat az ügyben.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2012. máj. 16. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!