Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehetne (vagy lehetne-e...

Hogyan lehetne (vagy lehetne-e egyáltalán) egy saját országot (köztársaságot) alapítani?

Figyelt kérdés
Csak puszta kíváncsiság. :)
2012. máj. 18. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Elmész a teszkóba, megveszed a civilization nevű játékot és már indulhat is a móka, többet is lehet alapítani.
2012. máj. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Igen, lehetséges ezeket a kis államokat mikronemzeteknek hívják.


Forrás:

[link]

2012. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Már megint te vagy az Viktor ? :)
2012. máj. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fogod magad és harcot indítasz xy terület kiszakadásáért yx országból. Máshogy nem igen, mert az összes létező ország alkotmánya védi a saját területi egységét. (Ezek a mikroállamok meg nem igazi államok, inkább nevezném őket pénzmosodáknak, amiket senki sem ismer el.)
2012. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Őőőő nem semmilyen Viktor nem vagyok :D


Én valaki vagyok akit te nem ismersz ;)


Jah és köszi a válaszokat.

2012. máj. 18. 17:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Keresned kell egy földterületet ami nem tartozik senkinek a fennhatósága alá és nem is az emberiség közös öröksége. Előbbit ugye el lehet érni úgy, hogy vásárolsz. Utána kell szerezned népességet, majd kiépíteni a területet ellenőrző főhatalmat, de még ekkor sem biztos hogy lesz saját országod. Ahhoz hogy teljes értékű állam legyél, ahhoz kell egy kapacitás, hogy nemzetközi szerződéseket köss, nemzetközi viszonyokban vegyél részt, ennek mondjuk elég jó fokmérője, hogy hányan ismerik el az országot. Sealand mondjuk egy elég ostoba dolog, de nem kell olyan messzire menni, Magyarországon is volt egy Vésztői Köztársaság.
2012. máj. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!